Aktywne akacje z CRS, dzieci kąpiace się na basenie

CHOSZCZNO. Trwa już drugi turnus aktywnych wakacji, których organizatorem jest nasze Centrum Rekreacji i Sportu. ? Nauka pływania, kajaki, plaża, orlik czy też gry i zabawy w terenie. To pogoda decyduje o tym, które formy aktywności wybieramy w danym dniu ? mówi prezes Paweł Czapiewski. Są jeszcze wolne miejsca na turnusach rozpoczynających się 13 i 20 lipca.

– Wiemy, że większość dzieci spędza wakacje w domu, więc wpadliśmy na pomysł, aby dać im trochę aktywności, jak również wykorzystać naszą bazę sportową ? mówi Paweł Czapiewski. Podkreśla, że dość trudno było skompletować obsadę pierwszego turnusu, ale już na drugi kompletowanie trwało tylko chwilę. ? Dzieci są pod opieką, mają zajęcie, a rodzicom również się spodobało, bo już zapisali swoje pociechy na kolejne ? dodał.

Aktywne wakcje z CRS
– Pływanie kajakiem, to jedna z atrakcji – mówiły dzieci.

Wczoraj spotkaliśmy grupę, która najpierw bawiła się na plaży, a potem pływała kajakami. ? Mamy ramowy program, ale najczęściej jest tak, że decydujemy się na to, co w danej chwili jest dla dzieci najciekawsze. To głównie pogoda sprawia, jaką formę ruchu wybieram ? mówi opiekunka grupy Magdalena Masło. Wraz z Katarzyną Pawlak ubierały dzieciom kapoki i sprawdzały ich umiejętność posługiwania się wiosłem. Okazuje się, że akurat tę sprawność opanowali dobrze, bo dzień wcześniej uczyli się, niełatwej sztuki poruszania się w kajaku sportowym.

Aktyywne wakacje z CRS
Wczoraj grupa bawiła się również na boisku do siatkówki plażowej

– Bawimy się w terenie, organizujemy podchody, korzystamy z plaży i kąpieliska, gramy na orliku, a jak pada deszcz, to uczymy ich pływania i gry w tenisa stołowego ? dodaje M. Masło. Akurat w tej grupie są dzieci w wieku od siedmiu do trzynastu lat, a zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 14. Dodajmy, że każdy turnus kończy się wspólnym ogniskiem, a więcej informacji na ten temat, można uzyskać pod numerem telefonu 603 820 314. Wiemy też, że są jeszcze wolne miejsca na turnusach rozpoczynających się od 13 i 20 lipca.

Tadeusz Krawiec