Klukom Trial 2020

CHOSZCZNO. Nie tylko kibiców, ale także chętnych do startu zapraszamy w niedzielę (12 lipca) na plażę miejską, gdzie zlokalizowane będą start i meta, sportowego duathlonu (bieg i pływanie kajakiem) ?Klukom Trial?. Zawodnicy rywalizować będą w mieszanych drużynach dwuosobowych oraz indywidualnie. Do udziału można się jeszcze zapisać przez internet, i jak zapewnia Paweł Czapiewski, również tuż przed startem. My przypominamy, że na początku tego wieku, w Choszcznie organizowano już podobne imprezy. Trzykrotne triumfował tu znany triathlonista, m.in. mistrz świata i Europy Dariusz Czyżowicz. Sukcesy odnosili też choszcznianie.

W niedzielnej imprezie zawodnicy rywalizować będą w kategorii drużyn dwuosobowych, składających się z kobiety i mężczyzny, a także indywidualnie. Start i meta zlokalizowane będą na plaży i stąd też uczestnicy wybiegać będą na przygotowaną w terenie trasę, a następnie ścigać się na kajakach turystycznych. ? W czasach kiedy modne stało się rywalizowanie na różnych, często ekstremalnych trasach, my proponujemy sprawdzenie się w bieganiu i pływaniu kajakiem. Jeśli to wydarzenie się przyjmie, to będziemy organizować je co roku ? mówi główny organizator Paweł Czapiewski, prezes Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie. Start zaplanowany został na godzinę 9.30 rano, na plaży mieścić się również będą: start, meta i centrum zawodów.

Klukom Trial 2020
W 2001 roku wygrał Dariusz Czyżowicz. Potem triumfował jeszcze dwukrotnie.

W naszych archiwach znaleźliśmy informacje o tym, że w Choszcznie w latach 2000 ? 2004, organizowano już takie, lub bardzo zbliżone rywalizacje (w tym pływanie stylem dowolnym, bieganie i pływanie kajakiem). Nikt już pewnie tego nie pamięta, więc przypomnijmy, że w jego pierwszej odsłonie, na podium stanęli choszcznianie: Bartłomiej Drewicz, Przemysław Malarz i Piotr Wiśniewski. W kolejnych trzech, gwiazdą był znany triathlonista, były mistrz Europy i mistrz świata Dariusz Czyżowicz (KS Ironman Szczecin), który wygrywał w Choszcznie w latach 2001 ? 2003. W ostatniej edycji, czyli tej z 2004 roku triumfował wrocławianin Mateusz Rycombel. Warto też dodać, że wielu choszcznian, w tym również kobiet, próbowało swoich sił w tej imprezie, ale na podium stawali tylko: B. Drewicz (drugi w 2001 r.) i Adam Nowak (również w 2004 roku).

Tadeusz Krawiec

 

Tu można się jeszcze zapisać, jest też regulamin Klukom Trial 2020

Klukom Trial 2020
Plakat Klukom Trial 2020