uczestnicy biegu "Tropem wilczym"

CHOSZCZNO. W dwóch odsłonach niedzielnego „Biegu tropem wilczym” wzięło udział 143 biegaczy. W pierwszym biegu (1,963 km) triumfowała para TADEUSZ JAGODZIŃSKI z Choszczna i MAGDALENA MIKIEWICZ ze Świnoujścia, natomiast na dystansie głównym (5 km) bezkonkurencyjnym okazał się MARCIN FILIPEK z Radunia, a wśród pań wygrała choszcznianka KATARZYNA DYBKA.

(W naszej galerii prezentujemy ponad 150 zdjęć z obydwu biegów).
 

Mimo tego, że pogoda nie zachęcała do startu, to jednak SYLWIA TELATYŃSKA, prezes Stowarzyszenia Aktywne Choszczno (główny organizator – red.) łapała się za głowę, patrząc na tłumy chętnych do wystartowania. Ostatecznie okazało się, że obydwa biegi ukończyło 143 biegaczy, czyli o prawie 50. więcej niż w edycji ubiegłorocznej. Nie można było też przegapić tego, że w tej stawce było aż 69 choszcznian.
młodzież biegnąca w biegu "Tropem wilczym"        W pierwszym biegu, czyli tym na dystansie 1,963 km bezkonkurencyjnym okazał się TADEUSZ JAGODZIŃSKI, drugi był MIROSŁAW FLIS, a podium uzupełnił SZYMON TOMCZYK (wszyscy z Choszczna). Wśród pań wygrała MAGDALENA MIKIEWICZ ze Świnoujścia, druga była JOANNA FINSTER z Kołobrzegu, a trzecia, reprezentantka Aktywnego Choszczna  ROKSANA DUPLAK. Rywalizacja na tym dystansie dedykowana była przede wszystkim dla najmłodszych uczestników, ale warto zauważyć, że drugi M. Flis ma 56 lat, a te zmagania potraktował jako rozgrzewkę przed biegiem głównym. Widzieliśmy też sporą grupę maluchów biegnących z rodzicami. Nie można było też przegapić gorzowianki KAMILI LEWANDOWSKIEJ, która pokonała trasę pchając wózek ze swoją pociechą.
uczestnicy biegu "Tropem wilczym"
        Trasa biegu głównego prowadziła m.in. przez Miejską Górę, nadjeziorną promenadą, ulicami miasta, ze startem i metą na placu Witosa. Na rozgrzewce wypatrzyliśmy PAWŁA CZAPIEWSKIEGO, który zdradził nam, że chciałby  na mecie rozmienić 22 minuty (zajął 6 miejsce i zabrakło  mu 14 sekund – red.). W chwilę po starcie, a dokładniej po pierwszych kilkuset metrach, uformowała się czołówka, której przewodził pochodzący z Radunia, żołnierz choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej MARCIN FILIPEK. Systematycznie powiększał przewagę i na mecie o 40 sekund wyprzedził drugiego ŁUKASZA BOCHA z Kamiennika. Męskie podium uzupełnił JONASZ CHUMRA z MOSW Choszczno.
uczestnicy biegu "Tropem Wilczym"
     Podobnie jak u mężczyzn, także wśród pań, od samego początku na czoło wysforowała się biegaczka z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej KATARZYNA DYBKA. Pewnie zwyciężyła wyprzedzając o półtorej minuty KATARZYNĘ FIEŃKO z Pełczyc. Tu, na trzecim miejscu uplasowała się AGNIESZKA ZUBEL ze Szczecina. Bieg na dystansie 5 km ukończyło 93 zawodników, w tym aż 52 z Choszczna. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Aktywne Choszczno.
Tadeusz Krawiec