Browsing some christmas ornaments on christmas market

CHOSZCZNO. 17, 18 i 19 grudnia zapraszamy na Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy. Na placu przy kościele pw. NNMP będzie można kupić wszystko to, co może trafić na świąteczny stół. W koncertowym kolędowaniu zaprezentuje się m.in. Stanisław Karpiel-Bułecka, wśród atrakcji dla dzieci dominować będzie karuzela wiedeńska, a całość zainauguruje zapalenie 10-metrowej choinki.

              Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest po raz pierwszy i odbędzie się na placu wokół kościoła pw. NNMP. Tu rozstawione będą drewniane domki, w których będzie można kupić wszystko to, co związane jest ze Świętami Bożego Narodzenia, w tym m.in. swojskie jadło, wypieki, ozdoby, rękodzieło, nie braknie też ciepłego grzańca. Przez jarmarczną scenę przewinie się plejada solistów i zespołów, a wśród nich: Stanisław Karpiel-Bułecka, Music Emotions oraz wokaliści i zespoły z Choszczeńskiego Domu Kultury. Na świąteczne zakupy zapraszamy z dziećmi, bo dla nich też nie zabraknie atrakcji, w tym m.in. darmowa karuzela wiedeńska i animacje prowadzone przez ekipę z Ancymonka. Tak to wyglądać będzie w dużym skrócie.
A w szczegółach?

Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

              Co w ofercie? Dekoracje świąteczne, ciasta, pierogi, garmażerka, pierniki, oscypki, wędliny, grill, miody naturalne, przyprawy, lizaki, grzane miody i wina, ręcznie robione krówki, a także wyszukane kawy i herbaty. Boże Narodzenie nie mogłoby się obyć bez choinki, a tu będą tylko żywe, przywiezione prosto z plantacji. 

***

                   To wszystko będzie można nabyć na stoiskach firmowanych przez: Zakład Aktywności Zawodowej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Koła Gospodyń Wiejskich z Zamęcina, Radunia, Smolenia i Rzecka, Katarzynę Garbicz, Katering Kmieć, Pierogi z Korytowa, ZPM Ozimek, Pasiekę ANA, Potato.pl, Plażę Towarzyską, Krówki Hand Made, Rodzinną Palarnię Kawy Dolla, Fundację Zoja i Pasiekę Dziki Miód.

Dzieci będą mogły korzystać z wyjątkowo barwnej, a przede wszystkim darmowej karuzeli wiedeńskiej.


***

                   Jak już wspominaliśmy, to trzydniowe wydarzenie zainaugurujemy zapaleniem 10-metrowej choinki, a dzieci będą mogły korzystać z wyjątkowo barwnej, a przede wszystkim darmowej karuzeli wiedeńskiej. Uczestników jarmarku odwiedzą mikołaje na harleyach, szczeciński aktor Adam Dzieciniak powita swoich świątecznych gości, a w strefie Ancymonka m.in. prowadzone będą warsztaty ze zdobienia pierników, będzie też można skorzystać z fotobudki. Niewątpliwą atrakcją stanie się żywa szopka, z osłami i alpakami przywiezionymi ze staroklukomskiego Rancza Wesoła Stodoła.

Niewątpliwą gwiazdą będzie Stanisław Karpiel–Bułecka i Góralscy Kolędnicy

***

              Święta to czas kolędowania i tego w tych dniach też nie zabraknie. Niewątpliwą gwiazdą będzie Stanisław Karpiel–Bułecka, wokalista zespołu Future Folk, który do Choszczna zawita m.in. ze skrzypkiem Szymonem Chycem-Magdzinem i całą plejadą najwybitniejszych muzyków podhalańskich, a zaprezentują się nam w koncercie kolędowo-pastorałkowym zatytułowanym „Na góralską nutę”.
               W dniu otwarcia jarmarku usłyszymy również autorskie aranżacje znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Music Emotion. Warto podkreślić, że ta choszczeńsko-zachodniopomorska formacja, ma już w swoim dorobku świąteczną płytę, a tutaj wystąpią w składzie: Marta Staniewska, Izabela Kociuba, Kamil Żuchowski, Andrzej Moskwa, Grzegorz Jurkiewicz, Robert Żołnierzów, Maciej Żołnierzów oraz gościnnie: Amelia Jurkiewicz, Hanna Jurkiewicz i Jan Żołnierzów.

Niewątpliwą atrakcją stanie się żywa szopka, z osłami i alpakami przywiezionymi ze staroklukomskiego Rancza Wesoła Stodoła.

               Specjalny koncert przygotowuje również Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. I.J. Paderewskiego, a całość zepną niedzielne występy choszczeńskich przedszkolaków oraz cała plejada solistów i zespołów z Choszczeńskiego Domu Kultury. Tu m.in. usłyszymy i zobaczymy powstały niedawno Pal Go Sześć, a gościnnie zaprezentuje się również choszczeńska Feeria.

***

              Sponsorzy: Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rzecko, P.P.U. Lidex, SEC Oddział Choszczno, TOM BRUK – Tomasz Apoczkin, EL-POM Choszczno, MUP Choszczno, MPGK Choszczno i Tartak Bonin.

***

           Organizatorem Choszczeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są: Urząd Miejski w Choszcznie, Choszczeński Dom Kultury i Stowarzyszenie „Projekt Choszczno”, a w organizacji tego przedsięwzięcia wspierają nas partnerzy: ENEA Oświetlenie sp z o. o. z siedzibą w Szczecinie, Pomorze Zachodnie, Przedszkole Ancymonek i Ranczo Wesoła Stodoła. Patronatem medialnym objęła telewizja Echo Media.

Tadeusz Krawiec

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego

Choszczeński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

17 grudnia 2021 (piątek) godz. 16:00 – 22:00
– 16:00 – oficjalne otwarcie Choszczeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego
– 16:05 – zapalenie 10-metrowej choinki
– 16:20 – świąteczni goście mikołaja Adama Dzieciniaka
– 17:00 – 18:00 – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie
– 19:00 – 20.30 – koncert zespołu „Music Emotions” (Marta Staniewska, Iza Kociuba, Kamil Żuchowski, Andrzej Moskwa, Grzegorz Jurkiewicz, Robert Żołnierzów, Maciej Żołnierzów)
gościnnie: Amelia Jurkiewicz, Hanna Jurkiewicz, Jan Żołnierzów)

18 grudnia 2021 (sobota) godz. 12:00 – 22:00)

– 14:00 – 15:00 – występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Choszcznie
– 15:00 – 16:30 – koncert solistów i zespołów Choszczeńskiego Domu Kultury
– 18:00 – 19:00 – podziękowania dla sponsorów i partnerów
– 19:00 -20:30 – koncert kolęd i pastorałek „Na góralską nutę” – STANISŁAW KARPIEL BUŁECKA z zespołem Góralscy Kolędnicy
– alpaki i osiołki z Ranczo Wesoła Stodoła – Stary Klukom

19 grudnia 2021 (niedziela) godz. 12.00 – 20.00

14:00 – 15:00 – występy przedszkolaków (Ancymonek, Oxford House, Przedszkole nr 1, 2, 4, 5)
15:00 – 17:00 – koncert solistów i zespołów Choszczeńskiego Domu Kultury
14:00 – 18:00 – warsztaty – świąteczna strefa Ancymonka (robienie pierników, foto-budka ) – biały namiot