CHOSZCZNO. Jubileuszowy, bo 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Tym razem zagramy o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Choszczeński sztab czeka na wolontariuszy. W tej odsłonie może być ich aż 40.

        Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i teraz choszczeński sztab znajduje się w Choszczeńskim Domu Kultury. W styczniu br., czyli w 29. finale, mimo pandemicznych ograniczeń, zebraliśmy ponad 30 tys. złotych. To niby niewiele w stosunku do wyniku z 2020 roku, kiedy to w naszej kasie naliczyliśmy, wręcz kosmiczne ponad 78 tys. złotych, to jednak warto podkreślić, że w ostatniej odsłonie, było tylko 13 wolontariuszy, a resztę zebraliśmy na aukcjach.
       Tym razem zagramy o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci i mamy nadzieję, że jubileuszowego finału nie zmąci żaden koronawirus, że będzie można zorganizować nieograniczoną niczym imprezę. Na początek informujemy, iż tym razem możemy zgłosić aż 40 kwestujących wolontariuszy, czyli tych, którzy w dniu finału zbierać będą kasę do puszek. – Na naszej stronie internetowej jest do pobrania ankieta wolontariusza, którą trzeba wypełnić i ze zdjęciem przynieść do Choszczeńskiego Domu Kultury – mówi szefowa sztabu Małgorzata Kozłowska. Dodaje, że w tym roku w naszym mieście będzie też pięć stacjonarnych, do których będzie można wrzucać pieniądze już od 10 grudnia. Zapewnia, że o tym gdzie, co, jak i kiedy informować będziemy na bieżąco, a tymczasem zachęca do zgłaszania się wolontariuszy. – Pierwszych 20 zgłoszeń już mamy – przypomina, że kto pierwszy, ten lepszy.

Tadeusz Krawiec

PS. W poniższym fotoreportażu przypominamy 29. choszczeńską edycję WOŚP

ANKIETA WOLONTARIUSZA – pobierz, wypełnij i ze zdjęciem przynieś do choszczeńskiego sztabu