zdjęcie albumu

CHOSZCZNO. „Zachodniopomorskie – 30 lat samorządności i przemian”, to tytuł najnowszej publikacji ukazującej nasz region przez pryzmat zmian, jakie zaszły w miastach i gminach w ostatnich trzech dekadach. Przedstawiona jest tam również nasza gmina.

                „Zachodniopomorskie – 30 lat samorządności i przemian”, to promocyjny album, który został wydany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz z powiatami, miastami i gminami z naszego regionu. – Głównym celem tej publikacji, jest pokazanie naszego województwa na forum ogólnopaństwowym oraz europejskim, a przede wszystkim inicjatyw podejmowanych przez samorząd na rzecz naszego rozwoju społeczno-gospodarczego. Dokumentuje też naszą efektywność we wdrażaniu funduszy europejskich oraz zrealizowane zadania w sferze kultury, edukacji i dziedzictwa narodowego, czyli te, które torują drogę dla zrównoważonego rozwoju – mówi radny sejmiku zachodniopomorskiego Łukasz Młynarczyk. Jego zdaniem, samorządy nie przespały tych trzech dekad i bardzo pozytywnie zmieniły i nadal zmieniają swoje małe ojczyzny.

Zachodniopomorskie – 30 lat samorządności i przemian         A czym chwali się Choszczno? – Dwie strony to za mało, żeby wyliczyć wszystkie inwestycje, które w tym czasie zrealizowaliśmy, więc zdecydowaliśmy się na pokazanie tych walorów gminy, na które one miały i mają duży wpływ. Chcemy, aby osoby, które zajrzą do tej publikacji, dowiedziały się, że mamy urocze akweny, z otoczonym promenadą jeziorem Klukom na czele – mówi burmistrz Robert Adamczyk. – Tylko wspominamy o nowym dworcu, oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, przebudowanych drogach i ulicach, ale zdecydowanie mocniej podkreślamy nasze atrakcje. Zachęcamy do przepłynięcia Szlakiem Trzech Jezior, skorzystania z bardzo rozbudowanej infrastruktury sportowej, zagrania na polu golfowym Modry Las lub wybrania się na wycieczkę, nową trasą rowerową wkomponowaną w Szlak Pojezierzy Zachodnich. Jestem przekonany, że nasze inwestycje wodno-kanalizacyjne same się obronią, gdy tu zachęcamy do picia naszej kranówki – dodaje włodarz miasta.
              Wydawnictwo opracowane jest w języku polskim oraz angielskim i przygotowane zostało przez portal www.polskamutimedialna.pl Tu możemy zobaczyć je w całości: Zachodniopomorskie – 30 lat samorządności i przemian.

Tadeusz Krawiec