Choszczno - Mistrzowie recytacji

CHOSZCZNO. W piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego i 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W grupie laureatów znalazło się troje choszcznian: Nikola Walczak, Jakub Klejna i Anna Natkaniec.

               W tegorocznych eliminacjach powiatowych “Małego Konkursu Recytatorskiego” i 67. “Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” wystartowało 27 uczestników, tylko uczniów szkół podstawowych. Podkreślamy słowo “tylko”, bo po raz pierwszy w prawie 70-letniej historii tego wydarzenia, nie wystartował ani jeden uczeń szkoły średniej!? Jurorki, którym przewodniczyła Ewa Sobczak, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie zdecydowały, że tytułu laureata, a tym samym przepustki do finału wojewódzkiego otrzymali: Aleksandra Karpińska (SP nr 3 w Choszcznie – instr. Anetta Bikowska), Nikola Walczak (SP w Krzęcinie), Jakub Klejna (SP nr 1 w Choszcznie – inst. Joanna Stawicka) i Anna Natkaniec (SP nr 1 w Choszcznie – inst. Elżbieta Olczak – wszystkich widzimy na naszym zdjęciu głównym).


                 Warto dodać, że były też nagrody i wyróżnienia i tu z choszcznian otrzymali je: Hanna Borek, Michał Borkowski, Jagoda Żabko (SP nr 3 w Choszcznie) oraz Jakub Kmetyk, Małgorzata Lipska i Hubert Błaszczyk (SP nr 1 w Choszcznie).
                   Wspomnieliśmy już o tym, że w po raz pierwszy w choszczeńskiej historii eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nie wystartował ani jeden uczeń szkoły średniej. Tu honoru dorosłych bronili Katarzyna Ostrowska – inst. Monika Raźniewska i Mirosław Zienowicz – instr. Magdalena Mazurczak ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. W tej kategorii jury tytułu laureata nie przyznało, ale nagrody otrzymali obydwoje uczestnicy.

(mn, tk)