konkurs "Choszczno moje miasto"

CHOSZCZNO. Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała konkurs wiedzy zatytułowany ?Choszczno moje miasto?. Z teoretyczno-praktycznymi zadaniami najlepiej poradziła sobie ekipa gospodarzy, która wystąpiła w składzie: NATALY AARTS, HANNA JURKIEWICZ i PAULINA ULIKOWSKA. Wyróżniono też 17. uczestników konkursu na grę o Choszcznie.

Dotychczas Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie, opisywany konkurs wiedzy o naszym mieście, organizowała tylko dla swoich uczniów. To jego popularność sprawiła, że organizatorki (MARTA HŁADONIUK, JUSTYNA JURKIEWICZ, ANNA MAKSYMEK i PAULINA SADKOWSKA) zdecydowały się rozpropagować go, również wśród pozostałych choszczeńskich szkół podstawowych. Uczestnicy czwartkowych zmagań kilkakrotnie stwierdzali, że zadania nie były łatwe, a często nie byli pewni odpowiedzi na pytania dotyczące tak prozaicznych tematów, jak chociażby kolejności barw na choszczeńskiej fladze czy kolorów poszczególnych elementów herbu miasta. Zaznaczali, że zdecydowanie łatwiej było w konkurencjach praktycznych, bo tu m.in. układali puzzle ze znanym im widokiem i tworzyli hasła zachęcające do odwiedzin Choszczna. Ostatecznie bezkonkurencyjną okazała się ekipa z Trójki: NATALY AARTS, HANNA JURKIEWICZ i PAULINA ULIKOWSKA. W chwilę po ogłoszeniu wyników, dziewczęta z uśmiechem zapewniły, że o Choszcznie wiedzą wszystko.
uczennice podczas konkursu "Choszczno moje miasto"      Po dogrywce, drugie miejsce przypadło drużynie ze SP w Sławęcinie, a trzecie z SP w Zamęcinie. Na podsumowaniu tego wydarzenia, organizatorzy wręczyli również nagrody dla uczestników konkursu na grę o Choszcznie. Tu rywalizowało aż 86 osób, a wyróżniono 17 z nich. W młodszej kategorii (klasy I-III) pierwsze miejsca przyznano LENIE SADKOWSKIEJ (SP nr 3) oraz LENIE MAGAC, ALICJI FRANKOWSKIEJ i MARTYNIE BRYZEK (SP nr 1 w Choszcznie), natomiast w starszej (klasy IV-VIII) główną nagrodę zdobył MAREK DAM ze szkoły w Korytowie.
     W zamieszczonym pod artykułem fotoreportażu zobaczymy również solistów, zespoły i formacje z Przedszkola nr 1 oraz SP nr 3, które uatrakcyjniły przebieg tego konkursu.

Tadeusz Krawiec