CHOSZCZNO. Nie mogliśmy w kwietniu, więc może w maju się uda. W najbliższą sobotę (8 maja), zapraszamy na sprzątnie brzegu jeziora Klukom. Jeśli potraktujemy naszą promenadę jako obiekt sportowy na powietrzu, to zgodnie z najnowszymi przepisami epidemicznymi, może nas być w jednym miejscu aż 50 osób. Mamy worki, rękawiczki, zapasowe maseczki ? o godzinie 10, spotykamy się przy pomoście (ul. Nadbrzeżna).

         W tym roku Światowy Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem ?Przywróć naszą Ziemię?. Już po raz drugi covidowe ograniczenia, zmusiły nas do przenoszenia akcji sprzątania. Tym razem również musimy dostosować się do obowiązujących obostrzeń, więc unikajmy jakichkolwiek zgrupowań. Sprzątamy tylko linię brzegową jeziora i promenadę, a zebrane śmieci pozostawiamy w wyznaczonych miejscach: plaża na Betlejem, pomost przy ul. Nadbrzeżnej, brama wejściowa byłej plaży wojskowej oraz brama wjazdowa na plażę miejską. Gdyby zdarzyło się, że musimy pozostawić worki w innym miejscu, to prosimy poinformowanie nas o tym, gdzie dokładnie się znajdują (tel. 781 501 160 i 695 338 336). W akcji sprzątania wezmą również udział ratownicy oraz wędkarze i tylko oni mogą zbierać śmieci znajdujące się w wodzie.

Choszczno - Sprzątanie 2021
        Mamy przygotowane worki, rękawiczki, także środki do dezynfekcji i zapasowe maseczki. Spotykamy się o godzinie 10, przy pomoście (ul. Nabrzeżna). Nikogo nie zmuszamy do wzięcia udziału w tej akcji, więc w komentarzach nie pytajcie nas, dlaczego musicie sprzątać czyjeś śmieci. Robimy to dla naszej Ziemi.
        A poniżej, takie małe przypomnienie z akcji sprzed dwóch lat, zorganizowanej przez wędkarzy z Koła PZW nr 1 w Choszcznie, do której dołączyli mieszkańcy miasta, nasi radni, przedstawiciele zarządów osiedli nr 2 i 3 oraz OSP w Zamęcinie. Oczywiście, potem tych akcji było więcej, ale akurat wybraliśmy tę z tych normalnych, czyli przedcovidowych czasów.

Tadeusz Krawiec

Choszczno - Akcja sprzątania z listopada 2019 roku
Choszczno – Akcja sprzątania z listopada 2019 roku