CHOSZCZNO. Pierwsza odsłona CHOSZCZNO SUMMER FESTIVAL wystartuje już 24 czerwca. Muzycznymi gwiazdami tego trzydniowego wydarzenia będą: DARIA, SOUND’N’GRACE, PIĘKNI I MŁODZI oraz nasz FISHING GROUP. Nie zabraknie też innych atrakcji, w tym dobrego jadła, bo całości towarzyszył będzie Festiwal Smaków Świata. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Olgierd Geblewicz.

 

      CHOSZCZNO SUMMER FESTIVAL ma być przede wszystkim okazją do dobrej zabawy i posłuchania na żywo wykonawców m.in. muzyki gospel, pop, rockowej i mieszkanki disco polo z dance. Nie zabraknie też innych atrakcji, w tym Festiwalu Smaków Świata i Święta Kolorów.

***

Nasze gwiazdy
       SOUND’N’GRACE to liczący około 20 wokalistów chór, wykonujący przede wszystkim muzykę gospel, ale jak sami podkreślają, występują również na scenach rockowych czy prestiżowych teatrów. Muzyczne korzenie grupy to tzw. nowoczesny gospel, a wykonują utwory stworzone w nurcie łączącym ze sobą przede wszystkim elementy funk, soul, jazz i groove. Wśród solistów, którzy pracowali, bądź nadal pracują z zespołem znajdują się laureaci Opolskich Debiutów, Szansy na Sukces, Drogi do Gwiazd oraz Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej .

***

     DARIA zaliczana jest do grona najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia. Jej wizytówką jest przebój „Paranoia”, z którym m.in. zajęła drugie miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. Ten singiel bije rekordy odtworzeń na YouTube, znalazł się również na pierwszym miejscu zestawienia AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Listy przebojów podbiła również piosenką Love Blind. Daria pochodzi z Mikołowa, a swój muzyczny talent szlifowała m.in. studiując w London College of Music. Widzowie zapamiętali ja również z telewizyjnych programów The Voice of Poland i You Can Dance – Nowa Generacja.

***

      PIĘKNI I MŁODZI, to zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza disco polo i dance. W tym roku obchodzą 10-lecie, a w swoim dorobku mają już kilka utworów, które na YouTube zaliczyły po ponad 60 milionów wyświetleń (m.in. „Niewiara”, „Kocham się w tobie”, „Ona jest taka cudowna”). Zaliczyli również awans do finału siódmej edycji programu Must Be the Music a w 2021 roku, liderka zespołu Magdalena Narożna wzięła udział w czternastej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

***

      FISHING GROUP, to choszczeńska formacja wykonująca utwory z pogranicza metalu, rocka, bluesa i funky. Obecni członkowie zespołu, czyli: WOJTEK WINNICKI (wokal i gitara), KAMIL WRZOSKIEWICZ (gitara), IGOR KOŁODZIEJSKI (gitara basowa) i MACIEJ STANIEWSKI (perkusja) identyfikują się z twórczością m.in.: Jimi Hendrixa, Luxtorpedy, AC/DC i The Police. W Choszcznie zagrali już kilkanaście koncertów, w tym m.in. jako support zespołu Future Folk. Pod koniec ubiegłego roku wystąpili w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin. Ten radiowy debiut, był nagrodą specjalną przyznaną zespołowi na Festiwalu Garaże 2019.

***

Artystyczne supporty
       W piątek jako pierwsi na scenę wejdą nasi najmłodsi artyści, którzy zaprezentują się w bloku zatytułowanym „Przedszkolaki miastu”. Po nich zobaczymy i usłyszymy wokalistów i zespoły z Choszczeńskiego Domu Kultury, a artystycznym zwieńczeniem tego dnia będą gwiazdy, czyli SOUND’N’GRACE i FISHING GROUP.
       W sobotę artystyczne występy zainaugurują wokaliści z choszczeńskich szkół podstawowych, a po nich zaprezentuje się Szkoła Tańca „Lorenco” oraz wokaliści z Choszczeńskiego Domu Kultury. Od godziny 18.00 scenę opanują nasze kolejne gwiazdy, czyli PIĘKNI i MŁODZI a po nich zaśpiewa DARIA. Na zakończenie posłuchamy zespołu W DROGĘ.
       W trakcie koncertu Darii wręczona zostanie statuetka Choszczeńskiego Mecenasa Kultury, a także stypendium i nagrody za opiekę twórczą przyznawane przez burmistrza na wniosek Gminnej Rady Kultury.

***

        W niedzielę od godziny 15.00 zapraszamy na plac Witosa na Holi Święto Kolorów. W trakcie Choszczno Summer Festival będzie można posmakować dużo dobrego jadła. Serwować je będą food trucki, które zawitają do nas w ramach Festiwalu Smaków Świata. Z kolei swojskich potraw będziemy mogli popróbować na stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich z Radunia, Zamęcina i Smolenia oraz sołectw z Rzecka i Zamęcina. Na odrębnym stoisku prowadzonym przez MPGK będziemy mogli skosztować choszczeńskiej kranówki.
        W sobotę wystawę sprzętu bojowego zaprezentuje choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, obejrzymy również plenerową wystawą przygotowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. W piątek na swoje stoisko zaprasza Ancymonek – Niepubliczny Żłobek i Przedszkole, gdzie poprowadzone zostaną warsztaty ekologiczne dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również szereg atrakcji, w tym bogaty zestaw dmuchanych zamków.
      Dodatkowo w sobotę zapraszamy też na plażę miejską na drugą edycję turnieju siatkówki plażowej im. Stanisława Łukaszewicza, a w niedzielę nad jezioro Raduń, gdzie rozegrane zostaną 11. Regionalne Spławikowe Zawody Wędkarskie Parami „Choszczeńska Sobótka 2022”.

program

***

Organizatorzy: Urząd Miejski w Choszcznie i Choszczeński Dom Kultury.
Patronat honorowy: marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Partnerzy: Pomorze Zachodnie, Stowarzyszenie Projekt Choszczno, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie, Holi Święto Kolorów, Grafit Agencja Reklamy, Ancymonek – Niepubliczne Żłobek i Przedszkole i Choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.
Sponsorzy: Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, Ireneusz Kuszczyński, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku, ELPOM – Centrum Materiałów Budowlanych
Patronat medialny: E-CHO MEDIA i CHOSZCZNO.ORG

Utrudnienia w ruchu
    W tych dniach poruszanie się samochodami w okolicach placu Witosa będzie utrudnione i już dzisiaj informujemy, że oznakowane parkingi znajdować się będą:
– pomiędzy placem Witosa i stacją benzynową (ul. Jagiełły)
– teren Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie (ul. Chrobrego)
– teren przed kościołem pw. św. Jadwigi Królowej (ul. Jagiełły)
– teren przed Ośrodkiem Sportowo-Wypoczynkowym (ul. Sportowa)

(tk)