od lewej Maksym Baczyński z Tomaszem Frostem zwycięzcą konkursu fotograficznego Cool Kadr Choszczno

CHOSZCZNO. Wczoraj wieczorem w Choszczeńskim Domu Kultury podsumowano pierwszą edycję konkursu fotograficznego Cool Kadr Choszczno. Główną nagrodę przyznano TOMASZOWI FROSTOWI, a wykonane przez niego zdjęcie już niebawem zawiśnie na banerze, stojącym przy drodze wjazdowej z kierunku Recza.

      Na wczorajszym wernisażu organizatorzy konkursu Cool Kadr Choszczno zaprezentowali 10, ich zdaniem najciekawszych ujęć, w tym trzy pierwsze oraz to nagrodzone przez publiczność.
       – Główną ideą tego przedsięwzięcia jest pokazywanie piękna naszej gminy. Zależy nam też na tym, aby poszukiwać ludzi, którzy widzą nasze miasto, nie tylko przez pryzmat najważniejszych zabytków – tłumaczył wczoraj MAKSYM BACZYŃSKI. Nagrodę za pierwsze miejsce wręczył TOMASZOWI FROSTOWI, który przedstawił jesienną panoramę Choszczna z lotu ptaka. Tu zaznaczył, że już niebawem nagrodzą fotografię będziemy mogli oglądać na banerze, stojącym przy drodze wjazdowej od strony Recza. Mottem przewodnim opisywanego konkursu była „Jesień  w Choszcznie”, więc również druga (MICHAŁ OSTRASZEWSKI) i trzecia (GRAŻYNA WAŁĘGA) nagroda trafiły w ręce osób, które nie przegapiły uroków mijającej właśnie pory roku.
uczestnicy konkursu fotograficznego
     Wśród wyróżnionych znaleźli się także: NATALIA MAŃKA (otrzymała nagrodę publiczności) oraz PATRYCJA GWOŹDZIK, TOMASZ MĄDRZAK, BEATA MINTUS, TOMASZ PRZECHODZKI, BEATA ROMANOWICZ i WERONIKA SZUBA. Prace wymienionych osób oglądać można w holu Choszczeńskiego Domu Kultury. Będą tam eksponowane aż do 12 stycznia 2020 roku i już wiadomo, że po tym czasie ogłoszona zostanie druga edycja tego konkursu. Tym razem motywem przewodnim będzie zima. W imieniu organizatorów zachęcamy do chwytania za aparaty i uwieczniania ujęć, które warto później pokazać. A o tym, że nie sprzęt jest tu najważniejszy, przekonują prace B. Mintus i N. Mańki, które nagrodzono za zdjęcia wykonane telefonem.

Tadeusz Krawiec