nagrodzeni w konkursie fortepianowym "Gramy na 4 ręce"

CHOSZCZNO. W czwartek i piątek Państwowa Szkoła Muzyczna im. I.J. Paderewskiego gościła uczestników 16. edycji Festiwalu Fortepianowego ?Gramy na 4 ręce?. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się również choszczeńskie duety: IZABELA IWANICKA ? SZYMON SKWIRUT, JAGODA DEMIANCZUK ? MARIA TASAK i JULIA MŁYNIK-KRAKOWIAK ? ANTONINA MĘŻYKOWSKA.

owany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia Polski Zachodniej i Północnej. W tegorocznej odsłonie zaprezentowało się 15 duetów reprezentujących placówki muzyczne m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Międzyrzecza, Stargardu, Koszalina, Sławna i Choszczna.
        Podczas piątkowego podsumowania prof. ANDRZEJ TATARSKI podkreślił, że wydarzenie to daje uczniom, przede wszystkim możliwość rywalizacji, ale równie ważne są wykłady, warsztaty i koncerty towarzyszące. ? To wszystko razem wzbogaca ich wrażliwość, osobowość artystyczną, a przede wszystkim oswaja z klimatem podobnych rywalizacji ? mówił. Jury, któremu przewodniczył zdecydowało, że w grupie młodszej wyróżnią trzy duety: I nagroda – JULIA BORKOWSKA ? SOPHIE BÜNING (OSM we Wrocławiu), III nagroda ? MAŁGORZATA BRODA ? LENA PACZEK (OSM we Wrocławiu) i wyróżnienie – PATRYCJA OLEKSAK ? IGOR OLEKSAK (PSM w Międzyrzeczu).
uczestniczki konkursu fortepianowego "Gramy na 4 ręce" 
    W grupie starszej: I nagroda – NATALIA CZAPKA ? MARTYNA SŁOBODZIAN (OSM w Koszalinie), II nagroda ? MAJA CHMIELEWSKA ? MARIA MŁYNARCZYK (OSM w Koszalinie), III nagroda ? BRUNO PAŁYS ? NIKODEM ZALEWSKI (SM w Gorzowie Wlkp.) i IZABELA IWANICKA ? SZYMON SKWIRUT (PSM w Choszcznie, na zdjęciu powyżej) oraz wyróżnienia: BARBARA POMINKIEWICZ ? MARIA POMINKIEWICZ (PSM w Słupsku – Filia w Sławnie), JAGODA DEMIANCZUK ? MARIA TASAK (PSM w Choszcznie), JULIA MŁYNIK-KRAKOWIAK ? ANTONINA MĘŻYKOWSKA (PSM w Choszcznie) i ZOFIA BIAŁY ? MICHAŁ JASIŃSKI (PSM w Stargardzie).
        Całe wydarzenie zwieńczone zostało koncertem laureatów, a zamykający festiwal dyrektor PSM w Choszcznie WŁODZIMIERZ KUBACKI zaprosił wszystkich na jego 17. edycję, jak zaznaczył, być może już za rok.

Tadeusz Krawiec