Wiktoria Pałasz

CHOSZCZNO. W kilka dni po powrocie z Litwy 17-letnia choszcznianka WIKTORIA PAŁASZ z dumą opowiada o dwóch nagrodach przywiezionych z 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu ?Mam Talent? League. Trzecią, jeszcze nie do końca wykorzystaną nagrodą, jest zaproszenie na podobny festiwal, który 15 maja odbędzie się na Ukrainie.

– Dziś nawet sama jestem zaskoczona tym, jak to było tak proste. Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z organizatorów Międzynarodowego Festiwalu ?Mam Talent? League, który od czterech lat odbywa się w Wilnie, zaproponował mi, abym także i ja spróbowała swoich sił. Wystarczyło tylko wysłać demo z dwoma piosenkami i?, czekać na przepustkę ? WIKTORIA PAŁASZ opowiada o tym, w jakich okolicznościach rozpoczęła się jej przygoda z litewskim festiwalem. Doskonale wiedziała, że chętnych były tysiące, więc nie kryła zaskoczenia, gdy dowiedziała się, że jest w trójce Polaków zaproszonych do występu na tej scenie. ? Przyznaję, że ucieszyłam się bardzo, ale mina mi zrzedła, gdy dowiedziałam się ile kasy potrzebuję m.in. na wpisowe, noclegi i przejazd. I tu po raz kolejny przekonałam się, że na choszcznian zawsze mogę liczyć. Zbiórkę kasy rozpoczęła społeczność mojej szkoły, wsparli mnie włodarze miasta, przedsiębiorcy i najbliżsi. Tak oto, spełnił się mój sen o próbie podboju Wilna ? kontynuuje Wiktoria.
Wiktoria Pałasz
      Mocno akcentuje pierwsze wrażenia z Wilna.- Trochę zaczęłam się denerwować, gdy przekonałam się, że większość z nich widywałam już we wszelkiej maści  telewizyjnych programach z serii talent show. Szybko jednak okazało się, że wcale nie jestem gorsza od nich, a jak już usłyszałam, że otrzymuję nagrody w kategoriach musical i pop, to już poczułam się całkowicie spełniona. Główną nagrodę zdobyła formacja litewska, ale dla mnie wisienką na tym torcie była nominacja do podobnego festiwalu, który co roku odbywa się na Ukrainie ? podkreśliła, że akurat to wyróżnienie otrzymała od jednego z jurorów.
       Dodajmy, że w Wilnie Wiktoria zaprezentowała covery Prince’a oraz Celine Dion, a na Ukrainie zamierza zmierzyć się m.in. z symbolem polskiej piosenki, wizytówką Czesława Niemena ?Dziwny jest ten świat?.
Tadeusz Krawiec

Wiktoria PałaszWIKTORIA PAŁASZ przygodę z piosenką rozpoczęła 10 lat temu w Choszczeńskim Domu Kultury, pod okiem JERZEGO JANUSZEWSKIEGO. Dziś w swoim dorobku ma kilkadziesiąt nagród zdobytych na różnych festiwalach. Jest uczennicą Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie, a muzycznie kształci się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Szczecinie. W tym roku, po raz drugi z rzędu otrzymała stypendium burmistrza Choszczna.