Grant dla sołectwa Raduń

CHOSZCZNO. W kolejnej edycji marszałkowskiego konkursu ?Granty sołeckie 2020? na 10 tys. złotych załapał się projekt z Radunia. Nasze sołectwo, jako jedyne z gminy, pozyska te środki po raz trzeci z rzędu. Tym razem przeznaczone zostaną na wymianę drzwi do remizy.

W każdej edycji, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego konkursu ?Granty sołeckie?, o pieniądze na realizację swojego pomysłu ubiegało się ponad 500 sołectw. Podobnie było i tym razem, więc fakt, że akurat do Radunia trafią pieniądze po raz trzeci z rzędu należy uznać za wyjątkowe zrządzenie losu. Przypomnijmy, że w 2018 roku wieś otrzymała wsparcie na budowę siłowni zewnętrznej, natomiast w ubiegłorocznym rozdaniu, na strażackie ćwiczenia polsko-niemieckie.

Grant dla sołectwa Raduń
W 2018 roku z GRANTÓW SOŁECKICH sfinansowali budowę siłowni zewnętrznej.

Tym razem ich pomysł również związany jest z Ochotniczą Strażą Pożarną, a dokładniej z ich remizą, w której zamierzają wymienić drzwi. Ochotnicy z Radunia dość często biorą udział w działaniach ratowniczych, szczególnie przy gaszeniu dużych pożarów. Ich zdaniem, nowa brama skróci czas reakcji, będzie bezpieczniej, a przede wszystkim ładniej.

Grant dla sołectwa Raduń
W ubiegłym roku z GRANTÓW SOŁECKICH sfinasowano wspólne ćwiczenia.

Ten ostatni akcent jest niezmiernie ważny, bo wszyscy widzą, że wieś od dawana zaliczana jest do najładniejszych, najlepiej utrzymanych w okolicy. – Nowe ulice, chodniki, najnowocześniejsza świetlica w regionie, a do tego granty sołeckie, i to trzy pod rząd. Nic tylko gratulować ? podsumował to wydarzenie burmistrz Robert Adamczyk.

(tk)