Zawody Koła PZW nr 1 nad jeziorem Raduń

CHOSZCZNO. Koło PZW nr 1 obchodzi w tym roku 70. rocznicę powstania i po raz pierwszy w jego historii tak się złożyło, że otwierające sezon zawody wędkarskie odbyły się w czerwcu. We wczorajszej rywalizacji bezkonkurencyjnym okazał się Paweł Adryszczak, który złowił najwięcej ryb, w tym także widocznego na zdjęciu, prawie 3-kilogramowego leszcza.

Sytuacja związana z koronawirusem dotknęła również wędkarzy, którzy zazwyczaj o tej porze roku byli już na półmetku sezonu sportowego. Ostatnie luzowanie ograniczeń w końcu i im pozwoliło na zorganizowanie zawodów. Wczorajsze, czyli pierwsze w tym roku i jednocześnie otwierające sezon zmagania, rozegrane zostały na jeziorze Raduń i choć rewelacyjnych brań nie było, to jednak parę rekordowych okazów zostało złowionych.  Największą rybą, czyli leszczem o wadze 2,91 kg pochwalił się Paweł Andryszczak, który po stosukowo długim i emocjonującym holu przyznał, że gdy ryba była już w siatce poczuł, iż trzęsą mu się ręce i nogi. W tym dniu cieszył się podwójnie, bo przy ważeniu okazało się, że uzyskał najwyższy wyniki, co dało mu pierwsze w życiu zwycięstwo.

Zawod PZW Koło nr 1 w Choszcznie
Edmund Felusiak złowił dwa duże leszcze, ale wystarczyło to tylko do zajęcia trzeciego miejsca.

Dwa duże okazy, leszcze o wadze 1,7 i 1,8 kg złowił również Edmund Felusiak, ale w tym przypadku wystarczyło to tylko do zajęcia trzeciego miejsca. Wyprzedził go jeszcze Kazimierz Osiński, który łowił tylko małe ryby, ale ważyły o 40 gramów więcej.

Zawody PZW Koło nr 1 w Choszcznie
Alinie Pokorze, jedynej kobiecie rywalizującej w tych zawodach, tym razem szczęście nie dopisało, ale parę płotek złowiła i… ostatnia nie była.

A oto najlepsi w rywalizacji zorganizowanych już po raz dziesiąty zawodów o puchar ZPM Ozimek: 1. Paweł Andryszczak (4600 punktów), 2. Kazimierz Osiński (3540), 3. Edmund Felusiak (3500), 4. Ryszard Łydka (1740), 5. Sławomir Sosiński (1410), 6. Adam Bekier (1210), 7. Mariusz Kochanek (1120), 8. Wojciech Tokarski (1020), 9. Arkadiusz Krzaczkowski (955), 10. Jerzy Pilarski (950).

(tk)

Zawody Koła PZW nr 1 w CHoszcznie
Widok – marzenie każdego wędkarza. Okazały leszcz za chwilę wyląduje w podbieraku.