CHOSZCZNO. „Jesienny Salon Muzyczny”, to tytuł piątkowego koncertu, który odbył się w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury. W widowisku wyreżyserowanym przez Jerzego Januszewskiego zaprezentowały się zespoły, soliści, muzycy, chór i grupy wokalne działające przy tej placówce.


Piątkowe prezentacje rozpoczął Mateusz Wolniak, który na co dzień prowadzi orkiestrę dętą, a tu zaprezentował się w saksofonowej solówce. W stworzonym w tym roku przez Piotra Jarzynę zespole Pal Go Sześć, oprócz niego wystąpili Zdzisław Cymerman, Małgorzata Baranowska, Sylwia Frątczak i nowe twarze, czyli Margita Wilczek i Jerzy Januszewski.

Ten ostatni na scenie pojawiał się jeszcze kilka razy, ale trudno się temu dziwić, bo to właśnie on przygotował ten koncert. W jesiennych klimatach zaprezentowały się również: zespół The Freak Out (Amelia Neryng, Martyna Hołownia, Zuzanna Michalak, Karina Ciesielska, Franciszek Błaszczyk i Michał Kowalczyk), Grupa My (Janina Grejć, Michał Lewandowski, Władysław Tokarski) i Chór Pogoda Jesień.

W grupie wokalistów również pojawiło się wielu nowych wykonawców: Antek Szymoniak, Iga Sobieraj, Jagoda Banasiak, Dagmara Łubiarz, Maria Fidos, Nadia Banasiak, Michał Kowalczyk, Hanna Rybka, Nina Kondela i Jagoda Wolna.

(tk)