Grant dla Radunia

CHOSZCZNO. Dzisiaj w południe w Starostwie Powiatowym w Choszcznie podpisano umowy na dofinansowanie projektów z marszałkowskiego konkursu ?Granty sołeckie 2020?. W efekcie sołectwo Raduń otrzyma pieniądze, na wymianę drzwi w remizie.

Prawie w każdej edycji, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, konkursu ?Granty sołeckie?, o kasę potrzebną na realizację swojego pomysłu, ubiegało się ponad 500 sołectw. Podobnie było i tym razem, więc fakt, że akurat do Radunia trafią pieniądze po raz drugi, należy uznać za wyjątkowe zrządzenie losu.

Grant dla Radunia
Do choszczeńskiego starostwa zjechali sołtysi z całego powiatu. Powitał ich członek zarządu województwa Stanisław Wziątek.

Przypomnijmy, że w 2018 roku wieś otrzymała wsparcie na budowę siłowni zewnętrznej, a rok później strażacy dostali też finansową pomoc, na strażackie ćwiczenia polsko-niemieckie, ale to już było z tzw. Społecznika. Opisywane przedsięwzięcie opiewa na kwotę 10 tys. zł, za które wymienione zostaną drzwi do raduńskiej remizy. Stosowną umowę podpisali dziś: członek zarządu województwa Stanisław Wziątek, burmistrz Robert Adamczyk, skarbnik Agata Bruzgo oraz sołtys Janusz Solski.

(tk)

Grant dla Radunia
Umowę umowę podpisują: członek zarządu województwa Stanisław Wziątek, burmistrz Robert Adamczyk, skarbnik Agata Bruzgo oraz sołtys Janusz Solski
Grant dla Radunia
Pamiątkowe zdjęcie w chwilę po podpisaniu umowy.