podpisanie umowy na ganty sołeckie

CHOSZCZNO. W sali narad choszczeńskiego magistratu odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowy na dofinansowanie organizacji i stowarzyszeń, realizujących projekty w ramach „Grantów sołeckich” oraz mikrodotacji programu Społecznik. – Nasz projekt nazwaliśmy „Nowa perspektywa”, a kryje się pod nim nowe zagospodarowanie placu znajdującego się w centrum wsi –   tłumaczył sołtys Korytowa PIOTR SOBIERAJSKI.

         Z naszej gminy zakwalifikowane zostały pomysły m.in. z Radunia, Stradzewa, Smolenia i Korytowa. Umowę na dofinansowanie biegu dla dzieci organizowanego w ramach Choszczeńskiej Dziesiątki podpisał również PAWEŁ CZAPIEWSKI. – Konkretnie, to w Korytowie zrealizowany zostanie projekt zatytułowany „Nowa perspektywa”, w ramach którego na naszym placu zabaw wykonany zostanie chodnik, postawimy ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery, posadzimy 32 drzewa i zasiejemy trawę – wyliczył sołtys PIOTR SOBIERAJSKI. Ten projekt otrzyma wsparcie z konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019”

podpisanie umowy z Programu Społecznik

        Kolejnym pięć pomysłów wspartych zostanie z Programu Społecznik. Tu 10 tyś. zł otrzyma Stowarzyszenie Choszczeńska 10. – Całość przeznaczymy na sfinansowanie „E-cho Fun Run”, czyli biegu dla dzieci, który organizujemy przy okazji Choszczeńskiej 10 wytłumaczył P. Czapiewski, Nie omieszkał dodać, że już przygotowuje dokumentację na drugie finansowanie z tego programu, Koło Gospodyń Wiejskich ze Smolenia swoje przedsięwzięcie ukryło pod hasłem „Wiedza czerpana z przeszłości”, OSP w Raduniu zamierza zorganizować polsko-niemieckie ćwiczenia strażaków, a OSP i UKS Ina zamierzają zorganizować w Stradzewie Dzień Sąsiada i festyn sportowy.

        W imieniu marszałka porozumienia podpisali członkowie zarządu Województwa Zachodniopomorskiego JANUSZ GROMEK i STANISŁAW WZIĄTEK, natomiast gminę Choszczno reprezentowali burmistrz ROBERT ADAMCZYK, skarbnik AGATA BRUZGO i przedstawiciele wspomnianych wyżej projektów.

(tk)