Zespół Pieśni i Tańca "Stobniczanie"

CHOSZCZNO. Wczoraj wieczorem sala widowiskowa Choszczeńskiego Domu Kultury pękała w szwach. To za sprawą koncertu zatytułowanego „Mojemu miastu”, który w ludowych klimatach przedstawiły zespoły i kapele działające przy tej placówce. W sumie na scenie zaprezentowało się ponad 60. wykonawców.

Oprócz Zespołów Pieśni i Tańca „Stobniczanie” i „Mali Stobniczanie”, w Choszczeńskim Domu Kultury ludowe klimaty podtrzymują również: Kapela Ludowa „Stobniczanie”, Dziecięcy Zespół Wokalny i Mała Kapela. W ostatnich dwóch latach, każda z tych formacji  brała udział w rożnego rodzaju projektach, nagraniach, konkursach i pokazach. – Stąd też zrodził się pomysł, aby to wszystko razem złożyć i przedstawić na koncercie zatytułowanym „Mojemu miastu” – tłumaczyła BARBARA GRZEJSZCZYK, główna animatorka tego wydarzenia, a na co dzień tancerka i wokalistka.  Otwierając wczorajsze występy przypomniała, że po wojnie, na ziemię choszczeńską przybyli mieszkańcy z wszystkich regionów Polski. – To właśnie dla nich zaprezentujemy się dziś w strojach krakowskich, lubelskich, rzeszowskich, łowickich, śląskich, wielkopolskich, a nawet lubuskich – wyliczała.
żeńska cześć zespołu ludowego w kolorowych strojach "Stobniczanie" 
    Przedstawiła też instruktorów: JOANNĘ SUWIŃSKĄ, MAGDALENĘ SZARAWAGĘ, PAWŁA LEMIESIEWICZA, PAWŁA SZARAWAGĘ i JERZEGO JANUSZEWSKIEGO, którzy na co dzień ćwiczą z wymienionymi wyżej zespołami i kapelami. Wymienieni nauczyciele zapraszają dzieci o udziału w zajęciach, a na młodzież i dorosłych czeka ZPiT Stobniczanie.

(tk)