CHOSZCZNO. Do tej pory główne ulice naszego miasta sprzątali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W tym roku zastąpiła ich firma z Myśliborza.

        W obrębie administracyjnym naszego miasta najwięcej dróg należy do gminy Choszczno. Mamy również trzy (ul. Wysoka, Energetyków i Osiedle Północne), którymi zawiaduje Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie oraz te główne, najbardziej widoczne i najczęściej użytkowane, czyli DW 151 (ul. Gorzowska, Wolności, Stargardzka, Wojska Polskiego), DW nr 160 (ul. Władysława Jagiełły i Stargardzka) i DW nr 175 (ul. Drawieńska), które należą do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.
         Każda z tych dróg publicznych ma swojego administratora, który zobowiązany jest m.in. do utrzymania czystości i porządku, a przede wszystkim zbierania odpadów zgromadzonych w urządzeniach do tego przeznaczonych, jak również utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
W ubiegłym roku o czystość i porządek na głównych ulicach miasta (drogi wojewódzkie), dbali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie. W tym sezonie akurat tu ich nie zobaczymy, ponieważ przetarg na wykonywanie tej usługi wygrała firma z Myśliborza. – W niedzielę na ul. Wolności kosze były pełne śmieci, a papierowe odpady walały się od poczty aż do skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego – z taką informacją dzwonili do magistratu mieszkańcy miasta. Podobnej treści telefony odebrali pracownicy MPGK.
      – Mieliśmy już taką sytuację, że przetarg na sprzątanie i koszenie trawy w pasie dróg wojewódzkich (także chodników – red.), wygrała firma spoza Choszczna. Wówczas taki wariat nie do końca się sprawdzał, głównie dlatego, że wydłużał się czas reakcji na to, co sami zauważaliśmy lub zgłaszali nam mieszkańcy. W tej chwili pozostało nam jedynie monitorowanie tych rejonów, a wszelkie sygnały w sprawie porządków nadal przyjmujemy pod dotychczasowym numerem telefonu 95 765 9336 lub e-mail ekologia@choszczno.pl – tłumaczy Przemysław Grzeszata, naczelnik wydziału ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Tadeusz Krawiec