CHOSZCZNO. 51 tys. złotych, to premia, którą Ochotnicza Straż Pożarna w Suliszewie otrzymała za udział w programie #Szczepimy Się z OSP. – Całą kwotę przeznaczymy na doposażenie w sprzęt i kupno nowego umundurowania – mówi naczelnik Hubert Serediak.

Program Szczepimy się z OSP organizowany był od sierpnia do października 2021 roku. Suliszewska OSP, jako jedyna jednostka z naszej gminy zdecydowała się wziąć w nim udział. W tym celu strażacy podpisali umowę z doktorem Jerzym Wiatrowem (na zdjęciu głównym), który zabezpieczał ich działania od strony medycznej, a organizacyjne, promocyjne i logistyczne wsparcie, otrzymali od Urzędu Miejskiego w Choszcznie. – Było nam dużo łatwiej, ponieważ mogliśmy włączyć te akcje w duże imprezy, organizowane na terenie naszej gminy – tłumaczy Hubert Serediak, naczelnik OSP w Suliszewie. Przypomina, że byli widoczni m.in. na gminnych dożynkach, Festiwalu Smaków Świata, Szantach nad Jeziorem czy Pożegnaniu Lata.

Hubert Serediak (z prawej), naczelnik OSP w Suliszewie, umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ?Szczepimy się z OSP?, odebrał na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. Obok niego stoi komendant KP PSP w Choszcznie bryg. Mirosław Dzidek.

           Opisywaną premię, a dokładniej umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 “Szczepimy się z OSP”, odebrał na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. Nie ukrywa, że ta kasa bardzo przyda się w jego jednostce. – Przede wszystkim przeznaczymy ją na doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczy, a także na zakup umundurowania – zdradził na co pójdą te pieniądze i zdecydowanie podkreślił, że każda jednostka ucieszyłaby się z takiego wsparcia. Dodajmy, że na początku stycznia, w trakcie XIII Zjazdu Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Choszcznie, ochotnicy powierzyli mu również funkcję komendanta gminnego, więc to oczywiste, że również problemy finansowe choszczeńskich jednostek, powinny być mu dobrze znane.

Tadeusz Krawiec