dzieci na placu zabaw

CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem, przy ul. Mur Południowy, oficjalnie otwarto nowy plac zabaw. Maluszek, bo tak go nazwano, składa się dinozaura, huśtawki, przekładańca i dużego zestawu do edukacji, a w połączeniu z sąsiadującą z nim Otwartą Strefą Aktywności, tworzą duży kompleks rekreacyjny dla dzieci.

Maluszek, jest kolejnym przedsięwzięciem, które gmina Choszczno i Stowarzyszenie ?Lider Pojezierza? realizują w ramach porozumienia partnerskiego na rzecz projektu ?Poszukiwacze zaginionych inicjatyw?, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przypomnijmy, że niedawno z tej inicjatywy sfinansowany został remont sufitu w korytowskiej świetlicy i planowane są też kolejne przedsięwzięcia. W imieniu Lidera Pojezierza, wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego placu zabaw, podziękował prezes Krzysztof Wiklak. Kilkunastoosobową grupę inicjatywną i wolontariuszy na tym wydarzeniu reprezentowali Piotr Wierzba i Patrycja Kras, a w imieniu operatora tego projektu, czyli Stowarzyszenie Klub Kobieta 2000, dyplom odebrała prezes Ewa Jabłońska.

Maluszek już otwarty
Krzysztof Wiklak (od lewej), wręczył dyplomy: Ewie Jabłońskiej, Patrycji Kras, Piotrowi Wierzbie i Łukaszowi Młynarczykowi

? Najważniejsze, że coś się dzieje, że małymi kroczkami uatrakcyjniamy nasze otoczenie ? powiedział P. Wierzba. Jego zdaniem wybór tego miejsca jest trafiony, ponieważ w połączeniu z sąsiadującą Otwartą Strefą Aktywności, całość tworzy duży i bardzo atrakcyjny kompleks rekreacyjny dla dzieci.

Tadeusz Krawiec

Maluszek ju,ż otwarty