Mamy miesiąc na złożenie wniosków

CHOSZCZNO. Pod koniec stycznia podpisaliśmy umowy na dofinansowanie ze Społecznika, a już dzisiaj można składać projekty na kolejną edycję „Grantów sołeckich”. Tym razem będzie można otrzymać maksymalnie 15 tys. złotych, a termin składania wniosków minie 13 marca br.

       W tej odsłonie „Grantów sołeckich” wyłonionych zostanie 180 laureatów. Sołectwa (z wyłączeniem Wardynia i Sławęcina – laureatów z ostatniego rozdania) mogą zgłosić projekt o całkowitej wartości 30 tys. złotych i liczyć na dofinansowanie w kwocie 15 tys. złotych. Wniosków można składać dużo, ale podobnie jak w poprzednich odsłonach, także i teraz komisje weryfikacyjne wybiorą tylko po dwóch laureatów z każdej gminy. Nasze pomysły możemy składać od 13 lutego do 13 marca 2023 r. Oferty przyjmowane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora – Witkac.pl.

         Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch edycjach, na dofinansowanie z “Grantów sołeckich” załapały się projekty z Wardynia, Sławęcina, Radunia i Zwierzyna. Pełny regulamin konkursu znajdziemy na stronie http://www.grantysoleckie.wzp.pl. (tk)