Choszczno - Maseczki dla potrzebujących

CHOSZCZNO. Dokładnie 2 tys. maseczek wielorazowego użytku trafiło wczoraj do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Otrzymaliśmy je w ramach akcji #maseczkadlapolski, a przekazane zostaną dla osób najbardziej potrzebujących.

          Głównym celem ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski” było przekazanie jak największej ilości masek dla samorządów, które z kolei miały rozdysponować je wśród najbardziej potrzebujących. My również wzięliśmy udział w tej kampanii i w efekcie 2 tys. sztuk trafiło do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie. Kolejnych 1,5 tys. przekazanych zostało naszym sołtysom. Jedni i drudzy mają je przekazywać, przede wszystkim tym osobom, których nie stać na ich zakup.

         Tu podkreślamy, że opisywana maska nie jest wyrobem medycznym i jej głównym zadaniem  ma być ograniczanie kontaktu rąk z twarzą, jak również obniżenie rozprzestrzeniania się wydychanego powietrza. Maseczka  nie zapewnia pełnej ochrony przed drobnoustrojami, ale zmniejsza możliwość zarażenia. Dodajmy, że jest wielokrotnego użytku , można też włożyć do jej środka filtr. Sprawdziliśmy. Niewygodne, jak to maski, ale bardzo praktyczne i proste w zakładaniu.

(tk)