kierownik MGOSP w Choszcznie Daniela Lewandowska

CHOSZCZNO. Od piątku (4 września) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się już przy ul. Wolności 41, a dokładniej w wyremontowanym budynku dworca. Na parterze znajduje się duża poczekalnia oraz biura, w których przyjmowani będą petenci, na piętrze funkcjonuje dział administracyjny, a w piwnicy ulokowano dodatkowe magazyny.

Pomimo tego, że Miejsko ? Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pracuje na pełny gwizdek, to jednak pracownicy znaleźli czas, by bez specjalnego uszczerbku dla interesantów, przenieść instytucję z budynku przy ul. Grunwaldzkiej, do lewej części nowego dworca. Zrobili to w dwa dni. ? To, że obiekt jest nowy i pachnący jeszcze farbą widzimy wszyscy, ale dla nas najważniejsze jest to, że mamy zdecydowanie więcej miejsca, i to zarówno dla naszych pracowników, jak i osób, które przychodzą do nas załatwić jakąś sprawę ? mówi kierownik MGOPS Daniela Lewandowska.

MGOPS już na dworcu
W holu znajduje się poczekalnia, toalety i okienko kasowe

Oprowadzając po nowej siedzibie tłumaczyła, że wchodząc głównym wejściem do ośrodka, znajdziemy się w obszernym holu, gdzie jest również punkt kasowy oraz toalety. – Na tym poziomie, znajdują się przede wszystkim pomieszczenia tych pracowników, którzy muszą mieć bezpośredni kontakt z naszymi petentami, natomiast na piętrze ulokowaliśmy cały dział administracyjny. Mamy też kilka, bardzo nam przydatnych pomieszczeń w piwnicy ? wyliczała D. Lewandowska. Podkreśla, że z powodów epidemiologicznych, nie wpuszczają petentów do biur, a załatwiani są we wspomnianym holu. Jeszcze inaczej organizują sobie pracę, gdy płacone są jakieś świadczenia. Warto zaznaczyć, że część budynku dworca, którą zajął MGOPS, ma wejście tylko od strony miasta i nie ma połączenia z częścią dworcową. Ważne jest też to, że na dworcu i w jego okolicy umiejscowiony został jeden z 13 tzw. hotspotów, czyli urządzeń do korzystania z darmowego internetu. Mówiąc najkrócej, podróżny czy klient MGOPS, może korzystać z niego do woli. Wystarczy, że włączy w smartfonie, iPhonie czy tablecie usługę wi-fi, znajdzie WiFI4EU, zaloguje i? i już. Podsumowując, MGOPS czynny jest codziennie od 7.30 do 15.30 i działa dokładnie na takich samych zasadach, na jakich funkcjonował w poprzednim obiekcie.

Tadeusz Krawiec