biegacze podczas udziału w Choszczeńskiej Dziesiątce

CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę zapraszamy na największą imprezę sportową tego roku, czyli już 23. edycję Choszczeńskiej 10.Tym razem zwycięzców poznamy dopiero po rozegraniu dwóch biegów, dopingować będziemy również amatorów nordic walking oraz dzieci w biegu E-Cho Fun Run.

Rozpoczynanie każdego tekstu, od tłumaczenia się koronawirusem, bywa już meczące, ale okazuje się, że także i tu pomieszał on szyki organizatorom, bo przede wszystkim ograniczył liczbę uczestników biegu do 250. Właśnie dlatego będą dwa (o 10.00 i 12.00), i dopiero po zakończeniu drugiego, poznamy ostateczną klasyfikację. Po reaktywacji Choszczeńskiej 10, czyli od 2015 roku, biegi wiodły różnymi trasami, a w tym roku zawodnicy pobiegną według tej, którą pokonywali w ubiegłym. Jak informuje Paweł Czapiewski, dyrektor i jednocześnie główny organizator imprezy, można się jeszcze zapisać do pierwszego biegu, są także wolne miejsca w  kategorii nordic walking, jak również w rywalizacji dzieci.       

Wśród osób, które już się zgłosiły, wypatrzyliśmy m.in. WOJCIECHA PIWOWARCZYKA z Pyrzyc, który dwukrotnie wygrywał Choszczeńską 10 i zapewne, zamierza uczynić to po raz trzeci. Niewątpliwie, już wpisał się w historię tego wydarzenia, ale gdyby ta sztuka udała się także w najbliższą niedzielę, to dołączyłby do ZBIGNIEWA MURAWSKIEGO, który jako jedyny w Choszcznie triumfował trzykrotnie (1993, 2001 i 2002 ? red.). Skoro ruszyliśmy już ten temat, to warto dodać, że w kategorii kobiet, szczecinianka Joanna Karpińska wygrywała u nas cztery razy (w latach 1994 ? 1997 ? red.). Na liście startowej znaleźliśmy również choszcznianina HENRYKA DOMAŃSKIEGO, który? startował w pierwszej edycji Choszczeńskiej 10, czyli tej z 1992 roku.

Skoro są jeszcze wolne miejsca, to zapraszamy do startu (biura zlokalizowane będą w hali sportowej SP nr 1 w Choszcznie i czynne będą: w sobotę od 17.00 do 20.00 i w niedzielę od 7.00 do 9.30 (dla pierwszego biegu) i do 11.30 (dla biegu drugiego). Jeszcze więcej osób może wystartować w marszu z kijkami, którego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 10.15. O 11.20 emocjonować się będziemy rywalizacją dzieci, ale tu organizatorzy nie będą prowadzić klasyfikacji, a wszyscy uczestnicy otrzymają medale. Z powodu koronawirusa, nie będzie też tradycyjnej rozgrzewki, a ciepły posiłek zamieniony został na kanapki. Dekoracja rozpocznie się o 14.00, na scenie ustawionej przy placu zabaw. Jak już ochłoniemy od sportowych emocji, to możemy się wybrać na plażę miejską, gdzie odbywał się będzie, ostatni dzień ?Zakończenia wakacji?, a tam w programie m.in. zumba i koncert zespołu Cold Groud.

Tadeusz Krawiec

 

Tutaj znajdziecie regulamin i listy startowe
https://sport-time.com.pl/zapisy-online?fbclid=IwAR1FcpzA4twgpneoKn2cLobCYPjiNnzFUpeJGnTZz8hKymv6AZDXbRsS5oE

A także naszą relację i bardzo bogaty fotoreportaż z ubiegłorocznej edycji
https://choszczno.pl/22-choszczenska-dziesiatka-relacja-i-fotoreportaz/