Mini plac zabaw w Stradzewie

CHOSZCZNO. CHOSZCZNO. ? Minęło zaledwie 10 lat i dziś Stradzewo trudno poznać ? mówi Agata Łącka. Wymienia nową drogę, wyremontowaną świetlicę, wiatę, pokazuje na siłownię zewnętrzną i ich najnowsze dzieło, czyli nowe urządzenia na placu zabaw. ? Tym razem to nasi ochotnicy, czyli członkowie OSP wykorzystali grant przyznany z Lidera Pojezierza i zrealizowali projekt przygotowany przez Urząd Miejski w Choszcznie – tłumaczy sołtys Jacek Szyszka.

        Stradzewski plac zabaw zlokalizowany jest tuż obok świetlicy, a jego pierwsze elementy oddane zostały do użytku w 2011 roku. ? W większości drewniane i mimo tego, że staraliśmy się o nie dbać, to jednak to już starocie ? mówi sołtys Jacek Szyszka. Podkreśla, że dzieci domagały się nowych, bardziej atrakcyjnych urządzeń i tu zrodził się pomysł, aby najpierw dokupić kilka nowocześniejszych, a następnie złożyć projekt do Lidera Pojezierza, który ukryli pod nazwą ?Wzmocnienie więzi rodzinnych i społecznych, poprzez utworzenie mini placu zabaw dla dzieci w Stradzewie?.

Mini plac zabaw w Stradzewie
Nowe elementy placu zabaw w Stradzewie

? Efekt jest taki, że mamy kolejne cztery urządzenia, a najbardziej cieszą się z tego dzieci. Ważne jest też to, że przy tej okazji wykonaliśmy też szereg innych działań ? podkreśla, że wsparło ich tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Dodaje, że strażacy w czynie społecznym przygotowali teren pod nowe urządzenia, dołożyli też kasy z budżetu klubu Ina Stradzewo. ? Najważniejsze, że nasze dzieci to zaakceptowały, a niektóre z tych urządzeń oblegane są przez cały dzień ? cieszy się sołtys. Otwarcie przyznaje, że napisali już kilka nowych projektów, ale na razie nie chce o nich głośno mówić. ? Dostaniemy kasę, to powiemy, a teraz trzeba się cieszyć z tego co mamy ? podsumował.

Tadeusz Krawiec


Projekt przygotowany przez Urząd Miejski w Choszcznie: ?Wzmocnienie więzi rodzinnych i społecznych, poprzez utworzenie mini placu zabaw dla dzieci w Stradzewie? zrealizowany został w ramach działania: ?Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność? w ramach działania ?Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER? objętego programem w zakresie 5.1 Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych ? zagospodarowanie przestrzeni społecznej.