CHOSZCZNO. Tegoroczna 20. edycja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek przebiega pod hasłem „Moja, twoja, nasza biblioteka”. Podczas wojewódzkiej inauguracji, która odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie Medalem „W dowód uznania” odznaczona została Anna Lewicka, a Halina Kluczewska otrzymała Honorową Odznaką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

       Na spotkaniu, które w poniedziałek (8 maja) odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie, burmistrz Robert Adamczyk życzenia złożył na ręce dyrektorki Katarzyny Jezierskiej. Pogratulował również Annie Lewickiej i Halinie Kluczewskiej, które w miniony piątek w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, wyróżnione zostały Medalem „W dowód uznania” i Honorową Odznaką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

K. Jezierska wyliczyła najważniejsze osiągnięcia minionego roku. Była też okazja do przypomnienia, jak bogaty jest program tegorocznego, choszczeńskiego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przypomnijmy, że odbyło się już spotkanie z pisarką Elżbietą Cherezińską, a przed nami jeszcze wieczory i spotkania m.in. z: Iwoną Żytkowiak, Agatą Napiórską, Przemkiem Straroniem, Cezarym Harsimowiczem czy Arturem Groszkowskim. Pełny scenariusz znajdziemy na załączonym plakacie.

Nieodłączną tradycją tego święta jest odczytanie wiersza, który specjalnie na to wydarzenie, od wielu już lat układa Zbigniew Meller. Tym razem swoje dzieło zatytułował  „Nostra bibliotheca”, a przedstawiła go Izabela Szczyż. 

(tk)