CHOSZCZNO. W tym roku to pogoda wybrała nam termin sprzątania linii brzegowej jeziora Klukom. W sumie było nas całkiem sporo, a tradycyjnie już najliczniej stawili się harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej „Infinitum” oraz wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 1 w Choszcznie.

Za pomoc i udział w tej akcji dziękujemy również członkom: UKS Foka, Stowarzyszenia Anguilla, Kobiety 2000, Jednostki Ratownictwa Choszczno, zarządów choszczeńskich osiedli, także mieszkańcom miasta no i oczywiście pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy wsparli nas logistycznie, a na koniec pozbierali worki ze śmieciami.

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem „Ziemia na krawędzi” i jest ono mocno trafione, bo wszyscy zgodnie zauważyliśmy, że co roku śmieci przybywa. Jeśli sami nie zaczniemy dbać o naszą florę i faunę, to nikt za nas tego nie zrobi.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz dominowały szklane i plastikowe butelki oraz pojemniki, ale nie brakowało też przeróżnych gabarytów, które zamiast wrzucać do jeziora powinniśmy zawieść do uruchomionego niedawno Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK – ul. Komunalna). Czynny jest od wtorku do soboty i wszyscy mieszkańcy miasta i gminy, możemy tam za darmo zostawić wszystkie te odpady, których nie można segregować.

 

(tk)