od lewej Marek Matejko z dyrektorem przeszkola Edytą Bogdanowicz

CHOSZCZNO. Przedszkole nr 1 w Choszcznie zdobyło główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie zatytułowanym ?Zimowa opona przyszłości?. W naszym kraju to przedsięwzięcie odbywa się w ramach kampanii ?Bezpiecznie za kółkiem? prowadzonej przez kierowcę rajdowego KAJETANA KAJETANOWICZA. Wczoraj voucher na pięć tys. zł wręczył maluchom MAREK MATEJKO z firmy Pirelli Polska, która wspiera tę akcję.

Twórcą i ambasadorem kampanii ?Bezpieczni za kółkiem? jest trzykrotny rajdowy mistrz Europy KAJETAN KAJETANOWICZ.  Jednym z jego akcentów jest ogólnopolski konkurs plastyczny, który w tym roku organizowany był pod hasłem ?ZIMOWA OPONA PRZYSZŁOŚCI?.
      Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, społeczność Przedszkola nr 1 w Choszcznie namówiła DOMINIKA GALIŃSKA. ? Tak naprawdę to nie liczyłam na to, że wszyscy tak chętnie wezmą udział w tym konkursie. Przede wszystkim dziękuję dzieciom, ale także koleżankom za to, że w sumie wykonaliśmy 154 prac ? mówiła na wczorajszym spotkaniu. Cieszyła się, bo to właśnie Przedszkole nr 1 w Choszcznie zdobyło główną  nagrodę fundowaną przez firmę Pirelli Polska. Tu warto dodać, że drugie miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach, a trzecie Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp. 
od lewej Dominika Galińska, Marek Matejko, przedszkolak i dyrektor przeszkola Edyta Bogdanowicz             Ilością nadesłanych prac zaskoczony był również MAREK MATEJKO z firmy Pirelli Polska, który na opisywanym spotkaniu, wręczył dyrektorce EDYCIE BOGDANOWICZ upominki dla dzieci oraz  voucher na pięć tys. zł. Chwilę później wszyscy usłyszeli zapewnienie, że nagroda w całości przeznaczona zostanie nie na słodycze, lecz na zabawki i dekoracje. Wczorajsze wydarzenie spięły taneczne popisy dzieci.

Tadeusz Krawiec