CHOSZCZNO. Nasza gmina zajęła trzecie miejsce w konkursie GUS, na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw. Wczoraj w Urzędzie Statystycznym w Szczecinie, wiceburmistrz Wojciech Sierakowski odebrał atrakcyjne nagrody, w tym m.in. sprzęt komputerowy.

        Konkurs prezesa GUS, na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu, zachęcał samorządy do aktywnego włączenia się w Powszechny Spis Rolny 2020. – W naszym przypadku nie było to trudne zadanie, ponieważ mamy stały i dobry kontakt z rolnikami z gminy Choszczno. Oczywiście podejmowaliśmy konkretne działania promocyjne, zachęcające do wypełniania tego obowiązku, ale warto podkreślić, że bez większych problemów udało się nam przekonać, aby to zrobili w miarę szybko i sprawnie – mówi wiceburmistrz Wojciech Sierakowski.

Choszczno - Nagroda za spis rolny
Magdalena Wegner, dyrektor Urzędu Statystycznego w Szczecinie wręcza wiceburmistrzowi Wojciechowi Sierakowskiemu dyplom i nagrody za trzecie miejsce.

Nie ukrywa zaskoczenia, że w stawce 111 gmin, Choszczno uplasowało się na wysokim, trzecim miejscu. Wczoraj w Urzędzie Statystycznym w Szczecinie, z rąk dyrektor Magdaleny Wegner odebrał atrakcyjne nagrody, w tym m.in. dyplom, trzy tablety i dwa kompletne zestawy komputerowe.
             Przy okazji tego wydarzenia informujemy, że w tym roku, a dokładnie od 1 do 30 czerwca, przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. O tym zamierzeni,  również informować będziemy na bieżąco.

(tk)