wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk wręcza nagrody dla najlepszych uczniów z Jedynki

CHOSZCZNO. W środę wakacje powitali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.  Dokładnie 773 odebrało świadectwa, a 84 ósmoklasistów już na stałe pożegnało się ze szkołą. W tej grupie był też MATEUSZ SIWKO, który miał średnią 5,89, najwyższą w naszej gminie. Tuż za nim, że średnią 5,56 był SZYMON BŁASZCZYK. Na zdjęciu widzimy ich razem z dumnymi rodzicami, a nagrody wręcza im wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK.

       W Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie uroczyste zakończenie roku szkolnego podzielone było na dwa wydarzenia. My uczestniczyliśmy w odsłonie, która odbyła się w Choszczeńskim Domu Kultury, a jej bohaterami byli ósmoklasiści. Wspomniany wyżej MATEUSZ SIWKO, ze swoją niebotyczną średnią, na stałe wpisał się w historię tej placówki. Na scenie nagrodę burmistrza odebrał razem z rodzicami, podobnie jak SZYMON BŁASZCZYK, który osiągnął drugi wynik w szkole. Świadectw z biało-czerwonym paskiem, nagród, dyplomów i podziękowań było bardzo dużo, a na finał wszyscy absolwenci odebrali świadectwa i przeszli przez drzwi z symbolicznym drogowskazem do szkoły średniej.

pożeganie dyrektorki Jedynki Krystyny Góreckiej

   Wydarzenie to, było również okazją do podziękowania KRYSTYNIE GÓRECKIEJ (na zdjęciu), która przez prawie 15 lat była dyrektorem tej placówki.

Tadeusz Krawiec