Narodowe Święto Niepodległości 2022


CHOSZCZNO. Uroczysty capstrzyk, patriotyczny koncert, wieczornica “Żyj tą nadzieją” oraz 11. edycja Regionalnych Zawodów Spławikowych Parami i 6. odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona – memoriał Wiesława Drewicza “Wieśkowe Lotki”, to główne wydarzenia tegorocznego Święta Niepodległości.

        Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy już 10 listopada. W tym dniu, o godzinie 17.00 w parku Moniuszki, w asyście kompani honorowej wystawionej przez choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej, przeprowadzony zostanie niepodległościowy capstrzyk. Tu również odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów, jak również wysłuchamy patriotycznego koncertu w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.
       W tym samym dniu, ale o godzinie 19.00 harcerze z 8. Szczepu Ziemi Choszczeńskiej “Infinitum” zapraszają do Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie zaprezentują widowisko zatytułowane “Żyj tą nadzieją”.
       11 listopada 2022 roku nad jezioro Raduń zapraszają wędkarze z Koła nr 1 w Choszcznie, którzy organizują tam 11. edycję Regionalnych Zawodów Spławikowych Parami, w której o puchar burmistrza Choszczna powalczą teamy z Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski.
       W sobotę, czyli 12 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie rozegrana zostanie 6. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona – memoriał Wiesława Drewicza “Wieśkowe Lotki”.
Tym razem zawodnicy rywalizować będą w 14 kategoriach kobiet i mężczyzn oraz grach pojedynczych dzieci (do 15 lat) z powiatu choszczeńskiego. Pełny regulamin znajdziemy na stronie Wieśkowych Lotek, a zgłoszenia do turnieju głównego przyjmowane będą tylko do 7 listopada 2022 roku.

(tk)