Sprzęt dla ratowników

CHOSZCZNO. Jan Follendorf i Rafał Demczur, ratownicy pełniący dyżury na naszym kąpielisku, odebrali dzisiaj ?nerki? – profesjonalne apteczki, a Paweł Czapiewski, prezes Centrum Rekreacji i Sportu – termometr pływający. Dary te, w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przekazał radny sejmiku Łukasz Młynarczyk wraz z dyrektorem wydziału bezpieczeństwa Mariuszem Sikorą.

Sprzęt dla ratowników
Od prawej: ratownicy Rafał Demczur i Jan Follendorf, radny sejmiku Łukasz Młynarczyk, dyrektor wydziału bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Mariusz Sikora oraz prezes Centrum Rekreacji i Sportu Paweł Czapiewski.

 

Sprzęt dla ratowników
Ratownicy otrzymali nerki, natomiast Paweł Czapiewski termometr pływający.

Popularne nerki, to nic innego, jak osobiste apteczki medyczne,  wyposażone w podstawowe zestawy potrzebne do udzielania pierwszej pomocy, jak również w sprzęt przeznaczony do udziału w akcjach ratowniczych. Pomorze Zachodnie prowadzi kilka akcji związanych z bezpiecznym wypoczynkiem i nauką udzielania pierwszej pomocy. Jedna z nich zatytułowana została ?Bezpieczne kąpieliska? i tu Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, przekazuje ratownikom pełniącym dyżury i patrole, opisane wyżej apteczki, jak również pływające termometry. Dzisiaj z rąk dyrektora Mariusza Sikory oraz radnego sejmiku Łukasza Młynarczyka odebrali je nasi ratownicy, czyli Jan Follendorf i Rafał Demczur oraz zatrudniający ich Paweł Czapiewski, prezes naszego Centrum Rekreacji i Sportu.

Tadeusz Krawiec