CHOSZCZNO. Choszczeński Dom Kultury zaprasza do udziału w działających tu sekcjach, klubach i zespołach. Czekają na was instruktorzy muzyki, tańca, śpiewu, plastyki, teatru, a nawet elektroniki.

       Podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w sekcjach tanecznych, plastycznych oraz wszelkich warsztatach muzyczno-wokalnych. – W grupie znanych nam już dobrze instruktorów, pojawił się Adam Fischbach, który prowadzi dziecięcą i młodzieżową formację hip-hopową. Do ćwiczenia w grupach tańca współczesnego zachęca Beata Leśniańska, natomiast Jerzy Januszewski, oprócz opieki na wokalistami i zespołami, tworzy również nowe dwu, trzy, a nawet czteroosobowe formacje wokalne – informuje dyrektor Małgorzata Kozłowska. Podkreśla też, że już na stałe związały się z domem kultury muzyczno-wokalne kapele Crusader, The Freak Out i powstały niedawno Pal go 6, jak również zespoły Mirage i Grupa My, chór Pogodna Jesień, orkiestra dęta (Mateusz Wolniak), a także Mała Kapela (Paweł Lemiesiewicz).


     A co ChDK oferuje w sferze plastycznej? Tu większych zmian nie ma, ponieważ Dziecięcym i Młodzieżowym Kołem Plastycznym „Grafiki” opiekuje się Janusz Biegański, natomiast zajęcia z członkami Klubu Plastyka „Impresja” prowadzi Edmund Pokorniecki.


      Dodajmy, że w tej placówce swoje siedziby mają również: Klub Turystyki Rowerowej Voyager, Uczniowski Klub Szachowy Skoczek, jak również prowadzona przez Sławomira Gizińskiego grupa teatralna „Na przekór”. Zupełną nowością jest Klub Młodego Elektronika, który zaproponował i prowadzi Piotr Brzęczkowski. Te zajęcia dedykowane są przede wszystkim dla młodzieży i osób dorosłych.


      Pełną ofertę i harmonogramy zajęć grup, sekcji i klubów działających w Choszczeńskim Domu Kultury znajdziemy na stronie www.chdk.choszczno.pl. Ważne jest również to, że dom kultury czeka również na osoby, które chciałby na bazie tej placówki spełniać swoje pasje. – Jesteśmy otwarci i gotowi do dyskusji – zapewnia M. Kozłowska.

Tadeusz Krawiec