W sobotę zaparszam do Wodnego Raju

CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę (6 czerwca), po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem otwieramy Wodny Raj. Również od soboty zapraszamy na przystań, gdzie już regularnie będzie można wypożyczyć kajak, kanoe czy rower wodny. A jak wygląda sytuacja na pozostałych obiektach sportowych? Stadion, orlik, korty tenisowe, plaża, to wszystko oddajemy do Waszej dyspozycji – mówi Paweł Czapiewski, prezes choszczeńskiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Zdejmowane przez rząd obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiają, że również i choszczeńskie obiekty sportowe zatętnią życiem. W najbliższą sobotę, już od  godziny ósmej zaprasza pływalnia Wodny Raj. – Oczywiście nadal obowiązują nas określone zasady zachowania się, ale według dzisiejszych przepisów, na jednym torze będą mogły pływać cztery osoby, a w całym obiekcie, przebywać nie więcej niż 40 – tłumaczy Paweł Czapiewski. Oczywiście z utrzymaniem określonych zasad, czyli dezynfekcją m.in. szafek, klamek i kluczy. Dodaje, że obiekt czynny będzie codziennie, od 8.00 do 21.30, zachowane zostają dotychczasowe ceny biletów, ważne są też karnety, które nabyliśmy przed zamknięciem obiektu.

Wodny Raj czynny bedzie od 8.00 do 21.30
Wodny Raj czynny będzie od 8.00 do 21.30, a jednocześnie na basenie przebywać będzie mogło 40 osób.

9 maja, do korzystania z pływającego sprzętu zaprosiła przystań CRS. W najbliższą sobotę otwiera się już na stałe. – Pewnie zrobilibyśmy to wcześniej, ale nie mieliśmy szczęścia do pogody – wyjaśnia P. Czapiewski. Podkreśla, że na razie wypożyczalnia czynna będzie tylko w weekendy, a codziennie z jej skorzystamy, po oficjalnym otwarciu plaży. A kiedy to będzie? – Tradycyjnie już zaplanowane zostało to na ostatni tydzień czerwca, czyli pierwsze dni wakacji – dodaje prezes. Oczywiście, podobnie jak przed rokiem, także i teraz wstęp będzie wolny, a dodatkową atrakcją ma być akcja pod hasłem „Chmielowy leżaczek – miejska strefa chilloutu”. Ofertę plaży i przystani w zdecydowany sposób wzbogaci realizowany obecnie projekt, w efekcie którego zakupione zostaną 2,3,4 i 5-osobowe rowery wodne, w tym jeden elektryczny. Z tej kasy powstanie tu również nowy plac zabaw i zamontowane zostaną parkowe ławki.

W sobotę otwieramy również wypożyczalnię sprzętu pływającego.
W sobotę na plaży otwieramy również wypożyczalnię sprzętu pływającego.

I na koniec odpowiadamy na pytania zainteresowanych losem stadka gęsi, które od jesieni zadomowiły się na plaży. Ich właściciel nie garnie się do ich zabrania, a próby przeniesienia ich na inny akwen nie powiodły się, ponieważ okazało się, że… mają już młode. Hodowcy i ornitolodzy uspokajają twierdząc, że same się wyniosą, gdy zapełni się plaża.

Orlik przy ul. Obrońców Westerplatte czynny będzie codziennie od 10.00 do 20.00.atte
Orlik przy ul. Obrońców Westerplatte czynny będzie codziennie od 10.00 do 20.00, w tym codziennie przez dwie godziny zajęcia poprowadzi animator sportu.

Codziennie dostępny jest też miejski stadion, oczywiście nie w czasie kiedy trenują piłkarze. Nasz Orlik, czyli ten przy ul. Obrońców Westerplatte otwarty będzie od 10.00 do 20.00 z zastrzeżeniem, że w każdym dniu, dwugodzinne zajęcia prowadził będzie animator sportu Grzegorz Bajko. Dokładne informacje na temat tych zajęć zamieszczane będą przy wejściu do obiektu.

Ze stadionu korzystają przede wszytskim piłkarze.
Ze stadionu korzystają przede wszystkim piłkarze, ale jak mają wolne poćwiczyć może każdy.

Korty tenisowe mieszczące się przy ul. Mur Południowy również są w pełni dostępne. Tu, by sprawdzić czy któryś z obiektów jest wolny, najpierw należy zadzwonić pod numer 661 421 353. – Gramy od rana do wieczora – zaprasza Kazimierz Wyszyński.

Tadeusz Krawiec