otwórz się na pomoc
Gmina Choszczno włącza się do ogólnopolskiej kampanii „Otwórz się na Pomoc”. Interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym, uzależnieniach i przemocy zawiera bezpłatne gry, gdzie oglądający/grający decyduje co stanie się dalej z bohaterem poprzez kliknięcie w dostępne opcje.

Projekt „Otwórz się na pomoc”, realizowany będzie we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Choszczno. Głównym założeniem programu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży. Program składa się z czterech filmów/gier, poświęconych następującym tematom: uzależnienie od Internetu, alkohol, przemoc i dopalacze.
 
Każdy film ma dwie części. Pierwsza część to gra interaktywna dla młodzieży, w której od decyzji gracza zależy, jak potoczy się historia bohatera, z możliwymi czterema zakończeniami. Interaktywny film pokazuje, jak użytkownik poradził sobie ze wskazanym problemem. Druga część, przeznaczona dla nauczycieli i rodziców, zawiera filmy opisujące doświadczenia rodziców, których dzieci mierzyły się z określonymi problemami razem z komentarzem psychologa.
 
– Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemom uzależnienia wśród dzieci. Filmy w ramach projektu „Otwórz się na pomoc” mają za zadanie zrozumienie problemu, a w przypadku jego zaistnienia wśród bliskich osób, wskazanie właściwych dróg postępowania – tłumaczy Magdalena Sieńko, sekretarz Gminy Choszczno.
(kk)
 
Zagraj w grę interaktywną i sam pokieruj losem swojego bohatera
 
Część I – Uzależnienie od Internetu
 
 

Część II – Uzależnienie od alkoholu

Część III – Przemoc

Część IV – Dopalacze