flagi państw należących do UE

CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się Piknik Europejski. W muzycznej podróży po Starym Kontynencie zaprezentowało się ponad 100 wykonawców. Były też konkursy wiedzy o Unii Europejskiej, wspólne śpiewanie Prząśniczki, a całości towarzyszyła wystawa inwestycji wykonanych w ostatnim 15-leciu.

Z powodu złej pogody, Piknik Europejski przeniesiony został z plaży miejskiej do  sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury. Tu, jako pierwsza zaprezentowała się grupa ?Prząśniczka?, złożona z uczniów szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz członków Małej Kapeli, działającej na co dzień przy ChDK. Podkreślmy, że rok 2019 jest Rokiem Moniuszki, a wspomniany zespół realizuje obecnie nagrania do teledysku, który również zatytułowali ?Prząśniczka?.
uczniowie z flagami Polski i UE
      W tym dniu swoje święto obchodziła także Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie, i to właśnie dyrektor tej placówki KRYSTYNA GÓRECKA oraz wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy i na muzyczną podróż po Europie. Tę, ze sceny poprowadził ARTUR WELS, a wśród publiczności polskie jabłka, za prawidłowe odpowiedzi dotyczące historii UE, rozdawała PAULINA KONIECZNA.logo
       W ponad dwugodzinnym maratonie zaprezentowało się ponad 100 tancerzy i wokalistów z Jedynki. Za taneczne popisy owacje zebrały również formacje z Przedszkola Ancymonek. Był też pokaz mody i prezentacja krajów wchodzących w skład UE. W holu zobaczyć można było ekspozycję prac, które tworzone są w nowo powstałym Zakładzie Aktywności Zawodowej ?Szansa?, a także fotograficzny przegląd najważniejszych choszczeńskich inwestycji wykonanych w ostatnim 15-leciu. Organizatorzy przygotowali też poczęstunek. ? Pomidorówka pyszna, ale w plenerze pewnie lepiej by smakowała ? Kasia żałowała, że nie mogła skorzystać z zabranego z domu kocyka.
uczniowie z Jedynki tańczą krakowiaka
       Dodajmy, że opisywany piknik włączony został w cykl imprez organizowanych na Pomorzu Zachodnim, a finansowo wsparty przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Jego głównym organizatorem był Choszczeński Dom Kultury, a część artystyczną wykreowała społeczność SP nr 1 w Choszcznie, przy wsparciu zespołu Prząśniczka i Przedszkola ?Ancymonek?. W to przedsięwzięcie włączył się również Zakład Aktywności Zawodowej ?Szansa? oraz choszczeński magistrat.

Tadeusz Krawiec

loga pikniku europejskiego