terenowy bieg przetrwania

CHOSZCZNO. W sobotę na placu Witosa rozegrana została 4. edycja Terenowego Biegu Przetrwania. Do mety dobiegło 242 zawodników. Wśród pań triumfowała AGNIESZKA RYNKIEWICZ z Bogdańca, a wśród panów ŁUKASZ SKÓRSKI z Myśliborza. Bieg ukończyło również 43 śmiałków z gminy Choszczno (w tym 14 pań). Z naszych najlepiej spisali się: MARCIN FILIPEK i PAULINA KONIECZNA.

   Podobnie  jak w poprzednich edycjach, także i teraz Terenowy Bieg Przetrwania przepełniony był trudnymi do pokonania, a jednocześnie bardzo widowiskowymi przeszkodami. W sumie, do mety dobiegło 242 biegaczy (w tym 95 kobiet) i zdecydowana większość z nich podkreślała, że start miał być formą sprawdzianu. ? Zmierzenia się z samym sobą ? mówili na mecie. Byli jednak tacy, którzy nie dawali rady i schodzili trasy, niektórych wykluczyli sędziowie.
biegacze podczas jeden z przeszkód w biegu przetrwania
    Zwycięzca, czyli 34-letni myśliborzanin ŁUKASZ SKÓRSKI, 7-kilometrową trasę pokonał w nieco ponad 35 minut, a najlepsza z pań, 35-letnia AGNIESZKA RYNKIEWICZ z Bogdańca potrzebowała siedem minut więcej. W całej stawce najwięcej było reprezentantów Szczecina, a z 43 biegaczy pochodzących z naszej gminy, najlepiej spisał się MARCIN FILIPEK z Radunia (14 miejsce). Wśród kobiet, na trzecim miejscu uplasowała się dobrze nam znana PAULINA KONIECZNA z Choszczna. On też wygrali rywalizację w kategorii na najlepszych biegaczy z naszego powiatu. W klasyfikacji żołnierzy, którzy walczyli o puchar dowódcy garnizonu Choszczno triumfowała para BARTOSZ PRZEKOPOWICZ (Stargard) i KATARZYNA JUSZCZAK (Łobez).

(tk)

4. Terenowy Bieg Przetrwania ? Choszczno 2019

Klasyfikacja open
1. ŁUKASZ SKÓRSKI (35?24? ? Myślibórz), 2. MARCIN PALCZARSKI (36?14? – Gorzów Wlkp.), 3. KAMIL URBAŃSKI (36?24? ? Sulęcin)
1. AGNIESZKA RYNKIEWICZ (42?38? ? Bogdaniec), 2. BLANKA LACHOWICZ (46?29? ? Stargard), 3. PAULINA KONIECZNA (49?48? ? Choszczno).