choszczeńscy karatecy

CHOSZCZNO. Siedem medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które w miniony weekend rozegrano w Złocieńcu. Na najwyższym stopniu podium stanęli: JULIA MATWIEJKO, IGOR ROWICKI i IGOR BRYZEK.

W Złocieńcu, ośmioosobowa reprezentacja Choszczeńskiego Klubu Karate stanęła do walki o medale w grupie prawie 200. zawodników, reprezentujących 21 klubów z miast Polski Północnej (Bydgoszcz, Bytów, Chełmo, Chełmża, Chodzież, Choszczno, Gdańsk, Golub-Dobrzyń, Kalisz Pomorski, Kościerzyn, Lubsz, Łobez, Międzyzdroje, Solec Kujawski, Świecie, Świnoujście, Toruń, Warszawa, Wąbrzeźno, Wolin i Złocieniec). Zawody rozegrano w kategoriach kata (ćwiczenia) i kumite (walka).
– W zdecydowanej większości nasi zawodnicy wygrywali swoje walki przed czasem, a końcowy efekt był taki, że w tej kategorii zdobyliśmy aż pięć medali (trzy złote i dwa srebrne) ? relacjonuje ARTUR MODLIŃSKI.

Zaznacza przy tym, że choć w kategorii kata krążków było mniej, to jednak tu również pozajmowali czołowe miejsca, w tym dwukrotnie stanęli na podium. Komentując ten start zaznaczył, że takie sukcesy nie przychodzą znikąd. ? To przede wszystkim efekt ogromnego wysiłku i potu wylanego na treningach ? podsumował. Już od siebie dodajemy, że to także zasługa trenera MIROSŁAWA JĘDROWSKIEGO, który był razem z nimi w Złocieńcu. A oto bohaterowie tego wydarzenia: JULIA MATWIEJKO, IGOR ROWICKI i IGOR BRYZEK (złote medale w kumite, 11-12 lat), SZYMON ŚWIĄTEK-BRZEZIŃSKI (srebrny medal w kumite 9-10 lat, ) i ALEKSANDER KANABAJ (srebrne medale w kumite i kata, 11-12 lat), PIOTR SAKOWSKI (brązowy medal w kata, do 12 lat). W kategorii kata do 16 lat na czwartym miejscu uplasował się KRYSTIAN MODLIŃSKI.