od lewej wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk wręcza nagrody najlepszym absolwentom z ZS nr 1 w Choszcznie

CHOSZCZNO. W piątek odbyło się również pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie. Tu w grupie ponad 160 maturzystów najwyższą średnią (5,5) uzyskała stypendystka prezesa Rady Ministrów EWA NAHORSKA. Na zdjęciu, wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK wręcza nagrody, najlepszej piątce z gminy Choszczno.

Na uroczystym pożegnaniu, które odbyło się w Zespole Szkół nr 1, jako pierwsze wyróżnione zostały absolwentki: z liceum EWA NAHORSKA (5,5), stypendystka Prezesa Rady Ministrów ? red.) i technikum gastronomicznego MAGDALENA RZĘDKOWSKA (4,8). Nagrody i złote tarcze wręczył im dyrektor dr GRZEGORZ JACEK BRZUSTOWICZ. W tym roku mury tej placówki opuści ponad 160 uczniów, a wśród nich również ci, którzy mieli najwyższe średnie i pochodzą z naszej gminy. Tu wiceburmistrz ŁUKASZ MŁYNARCZYK nagrody książkowe wręczył wspomnianej już wyżej E. Nahorskiej oraz MALWINIE GŁOWIŃSKIEJ, JULI MICIUL, MATEUSZOWI OLSZEWSKIEMU i MAI SOŚNICKIEJ. Podobnie, jak w Zespole Szkół nr 2, także i tutaj dyplomami wyróżniono rodziców najlepszych uczniów.
absolwenci ZS nr 1 w Choszcznie
     Warto podkreślić, że wśród nagrodzonych znalazły się także aktualne wicemistrzynie świata w kajak polo MONIKA KULAS, WERONIKA JASIUKIEWICZ oraz reprezentant kadry Polski w tej dyscyplinie ALEKSY KUJAWA (na zdjęciu, od lewej). Szkoła nie zapomniała również o KACPRZE KUNOWSKIM, który prowadził większość szkolnych uroczystości, a my najczęściej widywaliśmy go w roli telewizyjnego dziennikarza.
Tadeusz Krawiec