plakat Światowego Dnia Książki

CHOSZCZNO. Rok temu Światowy Dzień Książki obchodziliśmy pod hasłem  ?Wspieramy naszą księgarnię?. Stali bywalcy Księgarni Pegaz doskonale wiedzą, że ten jedyny w swoim rodzaju happening, już nigdy nie będzie taki jak rok, dwa czy pięć lat temu. ? Róże? Będą. Wino? Też?, tylko TOMASZA nie będzie ? tłumaczy MARIA MIŃSKA.

Ubiegłoroczne obchody Światowego Dnia Książki, pobiły w Choszcznie wszelkie rekordy. TOMASZ MIŃSKI zapewniał, że w tym dniu odwiedziło ich ponad tysiąc osób. ? Głównie byli to choszcznianie, ale wypatrzyłem też gości z Poznania, Wrocławia, a nawet z Warszawy ? mówił. W dwa dni po tamtym wydarzeniu zauważył też, że u nas zdecydowanie więcej pań sięga po książki. Nie wiedział jeszcze jak to zrobić, ale w tej niedokończonej wówczas rozmowie zasugerował, aby w 2019 roku, to panowie poszli drogą, dobrze nam znanego powiedzenia ?Przez żołądek do serca??
        Niestety, od stycznia br. TOMASZA MIŃSKIEGO nie ma wśród nas. Pani MARIA MIŃSKA zdradza, że w niedzielę spróbują zastąpić go synowie. ? A swoją drogą to ciekawe, jak skomentowałby slogan ?Z książką do serca kobiety?, który wymyśliliśmy, sugerując się jego uwagą o przewadze pań ? zastanawia się dziś księgarka.
       O tym, że księgarnia Pegaz jest jedną z ważniejszych wizytówek naszego miasta, usłyszeliśmy również we wczorajszej audycji radiowej zatytułowanej ?Święto księgarń kameralnych?. Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć M. Mińskiej, która przypomniała, że w najbliższą niedzielę, Światowy Dzień Książki w  Choszcznie obchodzić będziemy po raz jedenasty z rzędu.

Tadeusz Krawiec

Tu znajdziemy relację Choszczno 2018 – Światowy Dzień Książki