uczestnicy programu "Wojownik"

CHOSZCZNO. Już po raz drugi w koszarach choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, odbyły zajęcia dla weteranów, prowadzone w ramach ?Projektu Wojownik?. Tym razem treningi prowadził m.in. znany bokser, zawodnik KSW Gracjan Szadziński. My, wśród ćwiczących wypatrzyliśmy brązową medalistę z IO w Rio de Janeiro Monikę Michalik.

Pomysłodawcą ?Projektu Wojownik? jest płk SZCZEPAN GŁUSZCZAK z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, który tłumaczy, że głównym celem tego przedsięwzięcia jest integracja weteranów, uczestników misji poza granicami naszego kraju oraz rodzin poległych tam żołnierzy. W ten sposób chce pomagać żołnierzom powracającym z misji, a podobno zainspirował go plut. TOMASZ ROŻNIATOWSKI, który mimo tego, że stracił rękę, to nadal aktywnie uprawia, właśnie sporty walki.

Projekt Wojownik w Choszcznie
Na tym zjeździe gwiazdą i jednocześnie instruktorem był znany bokser i zawodnik KSW Gracjan Szadziński

Takie, dwudniowe zjazdy organizowane są raz w miesiącu, a opisywane spotkanie było 26., natomiast do Choszczna zawitali po raz drugi. Na wczorajszej, inauguracyjnej zbiórce, płk Głuszczak przedstawił gwiazdę i jednocześnie instruktora, znanego boksera i zawodnika KSW GRACJANA SZADZIŃSKIEGO. My, wśród ćwiczących wypatrzyliśmy zapaśniczkę, brązową medalistę z IO w Rio de Janeiro MONIKĘ MICHALIK. W krótkiej rozmowie zdradziła nam, że właśnie zakończyła zawodniczą karierę, a znalazła się tu, bo chce zarówno wspierać, jak i sama uczyć się innych sportów walki. ? Zawodowy sportowiec, skazany jest na ćwiczenie do końca życia, a że przy okazji pomagam w tak szczytnym celu, to zysk z tego podwójny ? krótko skomentowała i pobiegła na matę.

Projekt Wojownik w Choszcznie
W akcji zapaśniczka, brązowa medalistka z IO w Rio de Janeiro Monika Michalik

Ważne jest też to, że w tych comiesięcznych sesjach w rolę trenerów i instruktorów wcielają się najlepsi zawodnicy sztuk walki. Twierdzą, że tylko wojownik może stworzyć drugiego wojownika i uczą nie tylko walki, ale również prowadzą treningi, pokazy, mówią o zasadach prawidłowego odżywiania się, jak również o odnowie biologicznej.

Projekt Wojownik w Choszcznie
Z prawej Marcin Stefaniuk, żołnierz choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej i jednocześnie instruktor sekcji Koła Sportów Obronnych

Dzisiejszy zjazd zakończył się treningiem crossfitu, a prowadził go MARCIN STEFANIUK, żołnierz choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej i jednocześnie instruktor sekcji Koła Sportów Obronnych. W naszej galerii znajdziemy zdjęcie, na którym widzimy choszcznian wraz Gracjanem Szadzińskim i dowódcą choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk. Radosławem Lewandowskim.

Tadeusz Krawiec