uczniowie choszczeńskiej Jedynki w strojach ludowych

CHOSZCZNO. W środowe popołudnie, na dworcu głównym w Szczecinie, jeden z pociągów kursujących po naszym regionie otrzymał imię Stanisława Moniuszki. Wydarzenie to uświetniła ?Prząśniczka? wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Małą Kapelę z Choszczeńskiego Domu Kultury. Wydarzenie to, relacjonowały stacje telewizyjne i radiowe z całego regionu.

Rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki i to właśnie z tej okazji, jeden z pociągów oklejony został wizerunkiem wielkiego kompozytora. – Za kilka dni będziemy obchodzić 200. rocznicę urodzin i m.in. w taki sposób chcemy przypomnieć zarówno jego sylwetkę, jak i utwory. Tylko w naszym regionie zaplanowaliśmy ponad 40 wydarzeń nie tylko stricte artystycznych, ale i takich jak to. Łączymy muzykę z komunikacją i transportem ? powiedział na dworcu marszałek OLGIERD GEBLEWICZ.
ucznowie choszczeńskiej Jedynki w strojach ludowych
    Oprócz marszałka, w uroczystości wzięli również udział: dyrektor Opery na Zamku JACEK JEKIEL, potomkini kompozytora ADRIANNA JANOWSKA-MONIUSZKO, chór i aktorzy Opery na Zamku, a także zespół z naszego miasta, składający się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie oraz Małej Kapeli z Choszczeńskiego Domu Kultury. Choszcznianie zaprezentowali się w nowoczesnych aranżacjach utworów ?Prząśniczka? i ?Groźna dziewczyna?. Ich wokalne popisy mogliśmy zobaczyć m.in. w Teleexpresie, a niewątpliwą ciekawostką jest to, że cała grupa i wspierająca ich Jedynka, już niebawem wezmą udział w nagraniu teledysku zatytułowanego? ?Prząśniczka?.
(tk)