Grupa uczestnicząca w rajdzie rowerowym

CHOSZCZNO. W minioną sobotę odbył się rajd rowerowy „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie”. Ponad 60. osób pokonało trasę Barlinek – Choszczno.

    26 sierpnia br. na trasie Barlinek – Choszczno odbył się rajd rowerowy z cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie”. Po przejechaniu 30-kilometrowego odcinka rowerzyści zakończyli rajd na plaży miejskiej w Choszcznie, gdzie zorganizowane zostało miasteczko rowerowe.

    Rajd rowerowy połączony był również z oficjalnym otwarciem ścieżki rowerowej na odcinku Barlinek – Choszczno. Impreza rozpoczęła się w parku im. Emanuela Laskera w Barlinku. Później kolumna rowerzystów wystartowała Trasą Pojezierzy Zachodnich. Postój odbył się przy Skansenie Kolejowym w Lubianie.

    Około godziny 16.00 na mecie na plaży miejskiej pojawili się pierwsi rowerzyści. Tam na uczestników rajdu czekały m.in.: darmowy poczęstunek oraz pamiątkowy medal. Tego dnia choszczeńska plaża zamieniła się w miasteczko rowerowe. Atrakcji było co niemiara: rajdowy warsztat rowerowy, gdzie każdy mógł sprawdzić stan swojego sprzętu, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami, malowanie ekotoreb, zagadki i krzyżówki dotyczące segregacji i recyklingu, stoisko informacyjne z darmowymi mapkami tras rowerowych, animacje dla dzieci.

Martyna Żyta