CHOSZCZNO. Plac zabaw na plaży miejskiej rozbudowany został o kolejne elementy. Dzisiaj przed południem, już oficjalnie sprawdziły je dzieci. To kolejny projekt w naszej gminie, który zrealizowany został z zadania „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, które finansowane jest ze środków Stowarzyszenia Lider Pojezierza.

W naszej gminie zrealizowanych zostało już kilka projektów z zadania „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, które finansowane jest ze środków Stowarzyszenia Lider Pojezierza. We wrześniu podobne uroczystości odbywały się w Wardyniu i na placu zabaw przy ul. Mur Południowy. W tym pierwszym przypadku, mieszkańcy Wardynia zakupili do swojej świetlicy nowe krzesła, zmywarkę, mikrofalówkę, maszynki do wyrabiania waty cukrowej i popcornu, a także zmielili oświetlenie. Z kolei w Choszcznie, plac zabaw i kompleks rekreacyjny przy ul. Mur Południowy, powiększył się o stoły do tenisa stołowego i gry w piłkarzyki, a także ławeczki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

Zlokalizowany na plaży miejskiej plac zabaw, otwarty zostały w ubiegłym roku i był elementem projektu zatytułowanego „Zwiększenie walorów użytkowych terenów turystyczno- rekreacyjnych gminy Choszczno, poprzez innowacyjne zagospodarowanie plaży miejskiej w Choszcznie”. Warto przypomnieć, że wówczas zakupiono też nowe rowery wodne, łódź o napędzie elektrycznym oraz ławki i stoły.

Społeczna grupa inicjatywna, której przewodniczył Jakub Pialik, postanowiła rozbudować część zabawową tego placu i tu skorzystali z zadania „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, które finansowane jest ze środków Stowarzyszenia Lider Pojezierza. W przedsięwzięciu, które nazwali „Rajska plaża” wsparli go: Agnieszka Garbacz, Wioletta Trusewicz
Adela Nowogrodzka, Zbigniew Malec, Jarosław Karpała i Kazimierz Dudek. Wszystkie grupy inicjatywne, więc i tę również, wspiera Sylwia Ostrowska-Dudczyk, która w Urzędzie Miejskim w Choszcznie prowadzi projekty z zadania „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”, natomiast operatorem zadania jest Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000.

Tadeusz Krawiec