pływaczka

CHOSZCZNO. W sobotę w krytej pływalni Wodny Raj rozegrana została druga odsłona tegorocznej edycji Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Wśród gwiazd tej imprezy znalazła się też zawodniczka gospodarzy Adrianna Szpilewska, która dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium.

Biorąc pod uwagę obsady wszystkich konkurencji, naliczyliśmy, że w Wodnym Raju rywalizowało około 140 zawodników z klubów: MKS Znicz Koszalin, MKP Szczecin, MKP Kołobrzeg, MKS CKS SMS Szczecin, KP Neptun Stargard, UKP Marlin Gryfino, UKS Sokół Ustronie Morskie, KP Bałtyk Kołobrzeg i UKS Foka Choszczno. Na tle czołowych zachodniopomorskich ekip, bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja gospodarzy.

Rośnie nam gwiazdeczka
Adrianna Szpilewska pewnie wygrała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem zmiennym

Na czołową zawodniczkę naszego województwa wyrasta Adrianna Szpilewska, która jeszcze rok temu ocierała się o miejsca na podium, a w sobotę wręcz zdeklasowała rywalki. Trenerzy zazwyczaj dość ostrożnie podchodzą, do wróżenia kariery młodocianym pływakom, ale wystarczy tylko popatrzeć na osiągane przez Adriannę czasy, by stwierdzić, że sportowym talentem dorównuje Oldze Parol. Przypomnijmy, że wychowanka Foki, która dziś trenuje w gdańskiej Żabiance, ma już na swoim koncie medale mistrzostw Polski, jest też w składzie kadry narodowej juniorów. W sobotę Adrianna wygrała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Z choszczeńskiej ekipy brązowy medal wywalczył również Ignacy Nowakowski (100 m stylem klasycznym), a tuż za nim uplasował się Kamil Dokurno. I. Nowakowski zajął też czwarte miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Również czwartą lokatę wywalczyła sztafeta mieszana 4 x 50 metrów stylem zmiennym: A. Szpilewska, Aleksandra Garbiak, K. Dokurno i Bartosz Budynek. W składzie Foki rywalizowali też: Jakub Pieńkowski, Julia Krycka i Kornel Duczyński.

Tadeusz Krawiec