CHOSZCZNO. 16 października, czyli już za niespełna dwa tygodnie w naszym mieście, zainaugurowana zostanie kolejna edycja ogólnopolskich wyścigów kolarskich Stevens CX Cup 2021/22. – To największy cykl zawodów przełajowych Polsce – do startu oraz kibicowania zaprasza Jacek Kuzynin, prezes Zachodniopomorskiej Akademii Kolarskiej.

       Stevens Cyclocross Cup, ta jedyna tego typu impreza kolarska w Polsce, organizowana jest po raz drugi i adresowana do pasjonatów i amatorów cyclocrossu, czyli szeroko pojętego kolarstwa przełajowego. W tym roku organizatorzy, którym przewodzi prezes Zachodniopomorskiej Akademii Kolarskiej Jacek Kuzynin, przygotowali aż dziewięć imprez. – 16 października inaugurujemy w Choszcznie, a następnie zapraszamy do: Myśliborza, Polic, Rewala, Pyrzyc, Nowogardu, Wałcza i Piły, a całość zakończymy 2 stycznia 2022 roku w Krzeszycach – wylicza J. Kuzynin. Kibiców kolarstwa zaprasza przede wszystkim na Miejską Górę, gdzie zlokalizowana będzie najdłuższa i najbardziej widowiskowa część, około 3-kilometrowej pętli. Natomiast zawodników zachęca do startu na jednym z czterech dystansów, oczywiście w wybranej przez siebie kategorii (12 męskich i 4 kobiece – red.). Pełny regulamin i link do zapisów znajdziemy na stronie www.protour.com.


           W dniu imprezy zapraszamy też na plażę miejską, gdzie będzie centrum zawodów oraz start i meta. Kolarze rywalizować będą na czterech dystansach i wystartują o: 10.00 – żaki i młodzicy; 10.30 – juniorzy młodsi, juniorzy i kobiety; 11.45 – CX, MTB, open; 13.00 – cyklosport i masters 1-3. Dekorację najlepszych organizatorzy przewidzieli na godzinę 11.15 i 14.15. Ostatecznych zwycięzców całego cyklu, poznamy dopiero w Krzeszycach, gdzie 2 stycznia 2022 roku rozegrana zostanie ostatnia, dziewiąta odsłona tej rywalizacji.

Tadeusz Krawiec

P.S. W fotoreportażu, który umieściliśmy na naszym profilu https://www.facebook.com/ChoszcznoPL/, przypominamy ubiegłoroczny, choszczeński etap Stevens CX Cup.