na zdjęciu są członkowie związku emerytów

CHOSZCZNO. W Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ? Oddziału Rejonowego w Choszcznie. – W ubiegłym roku, z organizowanych przez nas przedsięwzięć skorzystało ponad tysiąc osób, w tym atrakcji też nie zabraknie ? zapewniała przewodnicząca KRYSTYNA WIŚNIEWSKA-BUGAJ.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Odział Rejonowy w Choszcznie liczy 553 członków, w tym aż 476 jest z naszej gminy. ? Tylko jesienią ubiegłego roku przybyły nam 62 osoby, a to wyraźny sygnał, że już niebawem tylko w gminie przekroczymy pięćsetkę ? mówiła KRYSTYNA WIŚNIEWSKA-BUGAJ. To właśnie ona, w sierpniu ubiegłego roku, zastąpiła dotychczasową przewodniczącą JADWIGĘ SKORBĘ-FRAŃCZAK.
       zebranie emerytówW sprawozdaniu wykazała wszystkie zamierzenia, które zostały zrealizowane w 2019 roku, w tym m.in. wycieczki, wyjazdy integracyjne, zabawy, a także tematy okolicznościowych spotkań. Podkreśliła, że na te wszystkie przedsięwzięcia udało się im pozyskać ponad 15 tys. zł, a skorzystało z ich oferty ponad tysiąc osób. Warto podkreślić, że członkowie zarządu przyjmują w środy i czwartki (od 9.00 do 12.00) w siedzibie oddziału, która mieści się w Choszczeńskim Domu Kultury, a niewątpliwą nowością w ich działaniu stała się strona internetowa (www.emerytchoszczno.wordpress.com), na której zamieszczają wszystko to, co związane jest z codzienną pracą.
       Tam też znajdziemy całą listę tematów, które mają być zrealizowane w tym roku. W kalendarzu zapisano m.in. wycieczki do Pragi, Kołobrzegu, Poznania i Krakowa, spotkania z terapeutami, wyjazd do filharmonii, zorganizowanie śledzika, a także warsztaty kulinarne. Zainteresowani znajdą też tam informacje m.in. o tym, że członkowie oddziału korzystać mogą z turnusów rehabilitacyjnych w Kołobrzegu, oczekiwać socjalnego wsparcia, jak również pomocy w pozyskaniu tzw. Karty Seniora. Jest też wzmianka o współpracy z Grupą Wolontariat Wielkopolski.

Tadeusz Krawiec