zdjęcie przedstawia piosenkarzy biorących udział w koncercie

CHOSZCZNO. ? Już dawno nie czułam tak przewrotnych emocji. To było cudowne! Z przyjemnością wysłuchałabym tego koncertu jeszcze raz ? to słowa HALINY SZYMAŃSKIEJ, która ze świeczkami w oczach komentowała ?Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej?. Publiczność zgromadzona w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, wsparła te opinię, owacjami na stojąco.

   AGNIESZKA CZUKIEWSKA otwierając koncert zatytułowany ?Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej? tłumaczyła, że SANDRA ŻUK, czyli pomysłodawczyni i główna organizatorka tego wydarzenia, jest jej koleżanką ze szkolnej ławki. ? Zawsze zależało nam na pokazywaniu tylko dobrej strony Jedynki, a takie wydarzenia jak dzisiejsze udowadniają, że szukamy nowych form współpracy i promocji szkoły ? dziękowała zarówno aktorom, jak i widzom, za? przyjęcie zaproszenia.
koncert "Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej"      S. Żuk pomysł na ?Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej? oparła na sprawdzonym już schemacie bohatera, jego przebojów i wspomnień o nim. Tym razem zadanie miała wcale nie łatwe, bo jak tu wybrać coś topowego, skoro jej bohaterka napisała ponad dwa tys. piosenek, z tego kilkadziesiąt, to ponadczasowe przeboje. A o tym, że lepiej nie mogła tego zrobi,  świadczyły pokoncertowe komplementy, a jeszcze dobitniej owacje na stojąco, wypełnionej po brzegi auli. ? Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak słynne przeboje wyszły spod pióra A. Osieckiej. Ja akurat wychowałam się na tych, które dzisiaj usłyszałam, a najbardziej cieszy to, że większość tu z nich wykonywali młodzi ludzie. Tak naprawdę, to na świecie ich nie było, gdy my te piosenki już śpiewaliśmy ? biła brawo HALINA SZYMAŃSKA. Oprócz S. Żuk w koncercie zaprezentowali się: JERZY CIECIERSKI OSKAR BAJBUŁA ANNA HAŁADYN ALEKSANDRA NAHORSKA, ALICJA NAHORSKA, ZUZANNA CZERNIAK, ROMAN SZYMAŃSKI, ALEKSANDRA RUTKOWSKA, JULIA BOBROWSKA i najmłodsza z nich HOLLY MCCLEAN. W komentarzach słychać było prośby o powtórkę koncertu i tu jak pierwsi możemy zdradzić, że S. Żuk już ma na tapecie kolejny muzyczno-wokalny pomysł. Tym razem, mają to być przeboje znane głównie z brodwayowskich musicali. Jest szansa, że usłyszymy je jeszcze w tej połowie roku.

Tadeusz Krawiec